Aquarium – logiáš

Romantická novela Aquarium získá PC verzi

2. 1. 2023
Zdroj náhledu: @minatoaqua

Aquarium je romantická novela pocházejícíí od japonského studia Entergram Inc., které ji i vydává. Dosud byla hra dostupná pouze pro Nintendo Switch a PlayStation 4 v Japonsku, ale to se má letos údajně změnit. Podle japonského časopisu Famitsu bylo na stánku společnosti Entergram během veletrhu Comiket odhaleno, že se pracuje na verzi pro PC.

Pokud o tomto románu slyšíte poprvé, jedná se o titul, který produkovala Akua Minato. Nejlepší na tom ovšem je, že slečna Minato spadá do kategorie VTuberů, tedy normálních streamerů, jaké známe i u nás, jen místo jejich skutečných tváří vidíme postavy z anime. Na tom by nebylo nic překvapivého, nebýt toho, že dotyčné anime postavy si vytvořily vlastní charaktery, jimiž se musí řídit. Mají své vlastní příběhy, vzpomínky, sociální sítě atp. Tento trend je populární především v asijských zemích, nicméně pozvolna se dostává i k nám.

Dílo mělo být založeno na Akuině touze stát se skutečnou služkou a hrdinkou typu bishojo. Bishojo představuje velmi oblíbenou verzi videohry, ve které jde o atraktivní dívky, s nimiž navazujete vztahy, přičemž v některých variantách se přidávají sexuální prvky a v jiných jde pouze o citové pouto. Pro lepší představu můžeme zvolit Secret PieLiving Together with Fox Demon nebo Sakura Swim Club.

Jedná se jednoduše o tituly, kde máte statické pozadí, kamera je převážně z pohledu první osoby, nikdy nevidíte svou postavu a některé projekty používají různé techniky, jako je třepání obrazovky, blikání nebo zatemnění, aby ještě více posílily ponoření do příběhu či různé stavy jako omdlévání apod. Zároveň do jisté míry ovlivňujete daný příběh prostřednictvím dialogů.

Ve hře Aquarium hrajete za mladého muže trpícího nočními můrami o neznámé ženě, která ho opustila. Zároveň je dědicem prestižní rodiny Francois a jeho mladší sestry chtějí, aby si vyzkoušel, jaké to je být vůdcem. Proto se na scéně objevuje nová služebná v podobě Akui Minato, již budete komandovat nebo s níž budete navazovat emocionální pouto.Podle japonského časopisu ovšem bylo na stánku pouze uvedeno, že se pracuje na PC verzi, ale nikde není stanoveno oficiální datum vydání.

Nikde také není zmíněno, zda bude tato hra dostupná pouze na asijském trhu, nebo zda se dostane i do Evropy. Nicméně si myslím, že si tento projekt budeme moci zahrát, protože já osobně, kdybych vydával stejný druh videohry, bych ji určitě umístil na Steam, aby se k ní dostalo co nejvíce lidí, zejména fanoušků tohoto druhu zábavy.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.