Agony Unrated – logo

Oddělení Agony Unrated od původní hry

21. 2. 2022
Zdroj náhledu: Madmind Studio

Agony je survival horor o duši pokoušející se uniknout z pekla tím, že vypátrá někoho, kdo si říká Rudá bohyně. Tento titul vydala společnost Madmind Studios v roce 2018. Jistě si pamatujete, jak bylo slibováno, že půjde o jednu z nejbrutálnějších her, ale bohužel se tak nestalo a hráčská veřejnost přijala Agony spíše negativně. Po Agony následovala nová varianta pro dospělé s názvem Agony Unrated. Tato nová podoba sice byla z technických a právních důvodů zrušena, ale na Steamu se přesto záhadně objevila.

Hra Agony Unrated však nyní podivně zmizela z knihoven hráčů služby Steam, kteří ji obdrželi zdarma jako bonus k původní hře. Studio Madmind na svém blogu oznámilo, že obě hry byly „odděleny“ službou Steam.

Zdroj: Madmind Studio

„Jak většina z vás ví,“ píše se dále v příspěvku, „až doposud jste při koupi hry Agony obdrželi do své knihovny rovněž verzi titulu Agony UNRATED. To byl vždy náš záměr a nic se na tom nezměnilo. Jak někteří z vás vědí, hry s podobnou tematikou, jako je ta naše, mají na této platformě často problémy.“

Bohužel stále nemáme úplné informace o tom, proč k odpojení došlo, a pomocí vlastních nástrojů nejsme schopni hry znovu propojit. Proto jsme nyní v kontaktu s podporou služby Steam, abychom našli řešení, které bude vyhovovat všem.

Pohled do historie na SteamDB, kde lze obě hry najít, ukazuje, že hra Agony Unrated byla odstraněna 16. února. Agony Unrated je stále k dispozici ve službě Steam jako samostatný titul za 12,49 €.

Na fórech služby Steam hráči obvinili společnost Madmind ze zodpovědnosti za odstranění hry a začali zanechávat negativní uživatelská hodnocení, což se zdá být poněkud unáhlené.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.