Pikmin 4 - Cover

Série Pikmin se příští rok dočká svého čtvrtého dílu

15. 9. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Pikmin 4 vyjde v roce 2023, oznámila společnost Nintendo a designér Shigeru Miyamoto během úterního Nintendo Direct. Hra se dočkala pouze krátkého teaseru a jednoho statického záběru, přičemž nebyl ukázán žádný gameplay.

Snímek však ukazuje hráče, kteří si svět Pikmin 4 prohlížejí z pohledu Pikimina na úrovni země. „Nintendo Switch zjednodušilo ovládání hry, což znamená, že se můžete soustředit na hlavní podstatu hraní Pikmin,“ řekl Miyamoto. „Japonsky tomu říkáme Dandori neboli strategické plánování, rozmisťování a ovládání Pikminů.

“Hra následuje po Pikmin 3 pro Wii U z roku 2013, posledním hlavním dílu této real-time strategie / pohádkové série. Společnost Nintendo vydala v roce 2017 také hru Hey! Pikmin pro Nintendo 3DS a tvůrce hry Pokémon Go, společnost Niantic, vyvinul v roce 2021 hru Pikmin Bloom pro mobilní zařízení.

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.