Silent Hill 2 - ručička

Silent Hill 2 remake se možná objeví na dosud neoznámeném State of Play

5. 4. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Silent Hill 2 remake je v poslední době žhavým tématem a na delší dobu stále bude. Ačkoliv se o hře neustále mluví, nevíme o projektu v podstatě nic. Jediné informace, které se neustále opakují, se týkají údajných dat vydání. Poslední z nich dokonce hovořila o tom, že bychom se remaku měli dočkat 30. května letošního roku, s čímž přišla dvojice @RinoTheBouncer a @SilkNightmare na Twitteru. Kromě toho se objevila zpráva, že bychom se měli nově dozvědět o původu ikonické postavy Pyramid Heada, respektive že dostane svou vlastní příběhovou linii.

Pořádného představení jsme se nicméně dočkali v únoru na akci State of Play od Sony, kde společnost Konami představila první gameplay trailer. Ten však namísto chvály sklidil většinu negativních reakcí od příznivců série. Nejhorší na tom ovšem bylo, že kritiku schytali převážně autoři připravovaného remaku, a to studio Bloober Team, které později vydalo prohlášení, v němž souhlasilo s reakcemi od lidí. Současně s tím apelovali na to, že oni nemají s propagací nic společného, neboť ta závisí na vydavateli, jímž je právě Konami.

Jeff Grubb nicméně během vysílání s GiantBomb prozradil informace o dalším State of Play od Sony. Podle jeho zdrojů se událost má konat již příští měsíc. Jeff Grubb podle svých slov očekává, že se právě na této akci objeví Silent Hill 2 Remake. Pokud se informace prokáží jako pravdivé, mohli bychom se kupříkladu dočkat upoutávky, v níž by konečně padlo stanovené datum vydání.

Abych byl upřímný, na Silent Hill 2 remake jsem poměrně zvědavý. Bloober Team, které můžete znát díky jejich dalším projektům jako Observer, Layers of Fear, Blair Witch či The Medium, několikrát zdůraznilo, že zůstanou věrní originální předloze. Největší viditelnou změnou má podle jejich slov být použití kamery přes rameno, kvůli čemuž musel být přepracován i bojový systém, který byl mimo jiné též kritizován.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.