Spin Rhythm XD – jednoduchá hudební odreagovačka pro každého

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Rytmické hudební hry jsou velmi zajímavým a v současnosti docela oblíbeným žánrem. Ačkoliv většinu dnešních rytmických her máme určených především pro VR, najdou se i tituly kde vám pro hraní stačí pouze myš se dvěma tlačítky a klávesnice. Jednou z nich je hra Spin Rhythm XD od nezávislého studia Super Spin Digital. Je pravdou, že klikáním myší asi žádné kalorie nespálíte, zato se můžete ponořit do světa hudby i bez virtuální reality.

V jednoduchosti je krása

Ovládání Spin Rhythm XD nebudeme vzhledem k jeho jednoduchosti příliš podrobně popisovat. Vaším úkolem je prakticky jen zasáhnout letící ,,body“ různého tvaru a barvy způsobem, jaký je pro onen bod určen. Jednou stačí myší přejet na odpovídající barvu, podruhé bude nutné stisknout tlačítko nebo klávesu na klávesnici. Ve hře nechybějí ani různé kombinace zmíněných způsobů. Nutno dodat, že počet různých bodů, které vám hra naservíruje, se zvyšuje i podle obtížnosti, na jakou hrajete. Pokud je vaším cílem jen relaxovat, zvolíte si pravděpodobně jednodušší obtížnost, kde po vás hra nevyžaduje tolik pozornosti. U těch vyšších otestujete vaše soustředění, reflexy, a hlavně paměť. Samotné ovládání a odezva funguje ve hře skvěle a za celou dobu hraní jsem se nesetkal s žádnými problémy, že by ve hře něco špatně fungovalo. Co nás na Spin Rhythm XD dále příjemně překvapilo, je zábavný gameplay, jenž se neomrzí ani po několika hodinách.

Výběr je více než pestrý

Kvalitní hudební titul musí samozřejmě doprovázet i dostatečný počet skladeb. Těch Spin Rhythm XD nabízí celkem 40 a všechny jsou podle slov vývojářů licencované. Hra je momentálně v předběžném přístupu, což znamená, že by jejich počet mohl v budoucnu dále růst. Pokud se dostanete do fáze, kdy žádná z dostupných skladeb nebude vaším šálkem kávy, je pro vás připravený editor, kde si můžete vytvářet vlastní úrovně ze skladeb, které máte rádi. Stačí je přidat do hry v odpovídajícím formátu a můžete začít tvořit. Editoru bohužel musím vytknout samotné prostředí a ovládání, které působí hodně zmatečně a u kterého pravděpodobně chvíli potrvá, než si na něj zvyknete.

Kromě editoru ve hře najdeme další tři herní režimy. V prvním pod názvem Challenges plníte denní nebo týdenní výzvy a vaše dovednosti porovnáváte s ostatními hráči v online tabulce. Pod druhým režimem se skrývá SpinFM, jde o tzv. multiplayer, ve kterém v reálném čase soupeříte s dalšími hráči a vaším úkolem je nahrát co nejvyšší počet bodů. Tento zajímavý režim však srážejí samotní hráči. Za celou dobu hraní jsem bohužel narazil jen na pár hráčů, kteří SpinFM hráli. Posledním a tím hlavním režimem je Arcade. V něm najdete oněch 40 skladeb, které můžete hrát v pěti různých obtížnostech. Stejně jako v případě Challenges, i zde porovnáváte svoje dovednosti v online tabulce. Na konec této krátké recenze zhodnotíme vizuální stránku hry. Ta působí příjemným dojmem a velmi nás překvapilo i různorodé prostředí jednotlivých úrovní, které se neopakuje.

GP uvozovky

Více není potřeba Spin Rhythm XD popisovat. Jedná se o zajímavou rytmickou hru s jednoduchým ovládáním, spoustou soundtracků a pěkným vizuálem, která zabaví hlavně při relaxování. Co můžeme trošku vytknout, je zbytečně složitý editor a prozatím ne moc živý multiplayer. Hra je také ještě v předběžném přístupu a jsme hodně zvědaví, kam se titul posune dál.

Klady

velmi jednoduchá hratelnost
široký výběr skladeb
hezká vizuální stránka

Zápory

složitý editor úrovní
málo hraný multiplayer
7 / 10

Doporučujeme

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn