BAFTA Games Awards – The Last of Us Part 2

Společnost Naughty Dog pomohla Johnu Carpenterovi s jejich hrou

13. 10. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

John Howard Carpenter stojí za kultovními horory jako Halloween, Věc, Velké nesnáze v Malé Číně nebo Duchové Marsu (i když to jsou spíše komedie). Navzdory svému pokročilému věku (74 let) se Carpenter netají svou láskou k videohrám a v rozhovoru pro zahraniční magazín IndieWire dokonce uvedl, že jeho nejoblíbenějším titulem je The Last of Us Part II od Naughty Dog. Právě díky The Last of Us Part II zažil Carpenter nevšední zážitek, na který nezapomenou ani tvůrci hry.

V nedávném rozhovoru pro AV Club se zmínil o videohrách a prozradil, že se při pokusu o spuštění generátoru ve hře The Last of Us Part II zasekl. „To není fér! Chtěl jsem pokračovat! Jenže oni mi to nedovolili,“ řekl.

Společnost Naughty Dog si rozhovoru rychle všimla a dala Carpenterovi několik rad. „Ahoj Johne Carpentere, jsme velkými fanoušky tvé práce a je nám ctí, že hraješ naše hry! Co se týče generátoru v The Last of Us Part II, navigační pomůcka ti pomůže vyřešit hádanku a zpomalená navigace + zvuk ti pomůže načasovat minihru. Na zdraví!“

Nebyla by to však herní komunita, kdyby se toho nechytla. Mnozí začali mluvit o tom, jak je možné, že Carpenter zmínil The Last of Us Part II jako svou oblíbenou hru, když ji nedokázal dokončit. Následně začali poukazovat na to, že zmíněná hádanka je ta s plotem u brány, která se ve hře objeví poměrně brzy. Někdy si říkám, jak krásný by byl svět, kdyby se lidé starali sami o sebe a nehledali neustále chyby na druhých.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.