Stray – dobrá hučka

Zdá se, že Stray konečně vyjde i na Xbox

17. 5. 2023
 

Loňský rok se zdál neuvěřitelně plodným pro nezávislé vývojáře, díky kterým jsme si mohli zahrát úžasné hry, jako je například Tunic, Sifu, Cult of the Lamb nebo dobrodružné putování odvážné kočky skrze kyberpunkový svět, Stray. Jak se zdá, hra by si v blízké době mohla prorazit cestu na Xbox One a Xbox Series X/S po uplynutí roční konzolové exkluzivity na PlayStation.

Jak si všimlo několik uživatelů na Twitteru, Stray obdrželo hodnocení od organizace Entertainment Software Rating Board, zkráceně ESRB, pro Xbox. Titul by klasifikován jako E (everyone) pro hráče od deseti let kvůli obsahu krve a mírného násilí.

„Jedná se o dobrodružnou hru, v níž se hráči ujmou role zatoulané kočky, která se snaží uniknout z tajemného města. Z pohledu třetí osoby hráči procházejí uličkami, střechami a místnostmi, přičemž řeší hádanky a komunikují s robotickými obyvateli. Hráči se občas setkávají s parazitickými bloby/roboty podobnými myším, kteří mohou na kočku zaútočit a zabít ji. Hráči mají přístup k UV světlu, jímž porazí myším podobné roboty, což způsobí jejich explozi a vystříknutí barevné tekutiny,“ vysvětluje slovní hodnocení.

Kromě tohoto údaje však nemáme žádné další informace, kdy přesně by Stray na Xbox mohlo zavítat. Hra vyšla 19. července 2022. Je tedy pravděpodobné, že majitelé konzolí Xbox roboty obývaný svět prozkoumají nejdříve v červenci tohoto roku. Pokud se vám do té doby nechce čekat, hru si nyní můžete pořídit s aktuální 20% slevou na Steamu.

Zdroj: www.esrb.org

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.