Ubisoft - Goog Game Playbook

Společnost Ubisoft automaticky zašle každému nahlášenému hráči návod, jak se polepšit

7. 11. 2023
Zdroj náhledu: Ubisoft

Herní gigant Ubisoft vydal příručku, která má hráčům pomoci řešit jejich toxické chování na internetu při hraní on-line her. Vydavatel herních sérií Assassin's Creed, Far Cry nebo Rayman uvádí, že jeho příručka Good Game Playbook bude zaslána hráčům, kteří byli nahlášeni za obtěžování ve dvou multiplayerových titulech, a to Rainbow Six Siege a For Honor.

Příručka vznikla ve spolupráci s charitativní organizací Safe In Our World, jíž předsedají odborníci na duševní zdraví a která se zaměřuje na podporu pozitivního duševního zdraví a vzdělávání hráčů i vývojářů s cílem podpořit a povzbudit lepší způsoby v oblasti duševního zdraví. Uvádí se v ní, že až 71 % dospělých hráčů zažilo ubližování na síti, včetně fyzického vyhrožování, pronásledování a obtěžování.

První výtisky budou zaslány každému, kdo bude nahlášen za obtěžování, ale také každému, kdo oznámení podá. Jedenáctistránková brožura má vyškolit hráče v tom, aby dokázali toto ubližování identifikovat, čelit mu a chránit se před ním. Zdá se, že Ubisoft bere duševní zdraví svých hráčů vážně a vyvíjí v tomto směru patřičné úsilí. Otázkou je, zda padne na úrodnou půdu.

Zdroj: Ubisoft


Článek pro Gaming Professors napsal Martin Šoltýs.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.