SV – náhledový obrázek

Udělejte si genderově neutrální vesničku s modem do Stardew Valley

12. 8. 2022
Zdroj náhledu: ConcernedApe

Nový mod do Stardew Valley umožňuje hráčům změnit rasu, pohlaví a další podobné aspekty lidských bytostí, čímž se např. otevírá brána do genderově rozmanitější vesničky.

„Tento mod umožňuje změnu skřítka a profilu u všech vesničanů. Některé postavy v pozadí budou mít různější vlastnosti a formy projevu,“ prozradil tvůrce sqbr. „Je to do jisté míry subjektivní a závisí na kontextu. Mým cílem je však vytvořit prostředí, jež lze vnímat jakomužské, ženské nebo nejednoznačné, jenom jak to v rámci schopností pixel artového umělce jde.“„Odstranil jsem věci, jako jsou křivé hrudníky, vousy, ostré čelisti, make-up atd., které jsou obecně silně spojovány pouze s muži nebo ženami.“

Mod nainstalujete snadno. Potřeba je pouze aplikace SMAPI – spouštěč modů – a patcher základního obsahu. Stáhnete si mod, rozbalíte jej a přetáhnete do složky „mods Stardew“. Sqbr také oznámil práci na modu Genderswap, který umožní upravit dialogy ve hře tak, aby odrážely řadu různých identit.

Ať už na to máte jakýkoliv názor, určitě se jedná o zajímavý projekt a autor zaslouží obdiv za to, že se pouští do tak ošemetné záležitosti.

Daniel Konečný

K hrám poprvé přičichnul u kazetových konzolí, jejichž éra se toho času brala pomalu ke konci. Po druhé okusil kouzlo digitálních světů u hry Age of Empires II, kterou našel na počítači svých prarodičů. Krátce na to to byl Minecraft, pak moba hry a postupně to s ním šlo víc a víc z kopce. Dnes se věnuje nezávislým titulům, obzvláště pak těm, které se netají svými pixely.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.