Stardew Valley intro farm

Stardew Valley se prodalo již více než 20 milionů kopií

15. 5. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

Pohodová, přátelská open world hra Stardew Valley od vývojářů ConcernedApe se těší velké oblibě a na Steamu má nádherných pevně se držících 98 % uživatelských hodnocení, což ji kategorizuje do extrémně kladných her. Tato hra vás vezme do překrásného městečka jménem Pelican Town, kde začnete zcela nový život jakožto farmář. Hra je natolik oblíbená, že počty prodaných kopií překonaly 20 milionů.

Zdroj: igdb.com

„Čím více lidí ji bude Stardew Valley hrát, tím více lidí bude hru sdílet se svými přáteli".

To znamená, že tento zdravý farmářský simulátor zdvojnásobil od ledna 2020 svůj desetimilionový prodej a jen od září 2021 prodal pět milionů kopií.„Milník 20 milionů kopií je opravdu úžasný“, uvedl tvůrce Stardew Valley Eric "ConcernedApe" Barone v e-mailu pro PGamer

„Nemohu uvěřit, že hra dosáhla této úrovně“ – dále Eric dodal

„Průměrné denní prodeje Stardew Valley jsou dnes vyšší než kdykoli předtím," dodal. "Nejsem si úplně jistý, proč tomu tak je. Doufám, že se hra prostě dál šíří ústním podáním, a čím více lidí ji hraje, tím více lidí ji bude sdílet se svými přáteli. Bez ohledu na to jsem velmi rád, že je Stardew Valley stále tak populární“.

Zajímavé je, že Barone potvrdil, že skok v prodejích je také důsledkem „tentokrát přesnějšího počítání“, protože v září počítal podhodnoceně, aby „chyboval“ na straně opatrnosti.

„Staré číslo 15 milionů bylo podhodnocené, protože jsem neměl úplné informace a chtěl jsem se vyhnout příliš nízkému počtu. Díky letošnímu plnému přechodu na samizdatové vydávání jsem mohl provést důkladnější počítání prodejů.“ - Valley Eric "ConcernedApe" Barone

To znamená, že tento milý farmářský simulátor zdvojnásobil od ledna 2020 svůj desetimilionový prodej a jen od září 2021 prodal pět milionů kopií.

„Milník 20 milionů kopií je opravdu úžasný“, uvedl tvůrce Stardew Valley Eric „ConcernedApe“ Barone v e-mailu pro PC Gamer. „Nemohu uvěřit, že hra dosáhla této úrovně,“ dále Eric dodal„Průměrné denní prodeje Stardew Valley jsou dnes vyšší než kdykoli předtím. Nejsem si úplně jistý, proč tomu tak je. Doufám, že se hra prostě dál šíří ústním podáním, a čím více lidí ji hraje, tím více lidí ji bude sdílet se svými přáteli. Bez ohledu na to jsem velmi rád, že je Stardew Valley stále tak populární.“

Zajímavé je, že Barone potvrdil, že skok v prodejích je také důsledkem „tentokrát přesnějšího počítání“, protože v září počítal podhodnoceně, aby chyboval na straně opatrnosti.

„Staré číslo 15 milionů bylo podhodnocené, protože jsem neměl úplné informace a chtěl jsem se vyhnout příliš nízkému počtu. Díky letošnímu plnému přechodu na vlastní vydávání jsem mohl provést důkladnější počítání prodejů.“ – Valley Eric "ConcernedApe" Barone

Další zajímavostí je, že speedrunner Olenoname dokončil Stardew Valley za pouhých 17 minut.

Při hraní hry v rámci loňského charitativního maratonu Awesome Games Done Quick Olenoname varoval diváky, že „tenhle průchod bude probíhat hodně rychle a začne se hodně rychle“ – a nemýlil se.

Zdroj: eurogamer.net

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.