Steam Deck - náhledovka

Steam Deck umožní pozastavit hru a v hraní pokračovat na jiném zařízení

27. 1. 2022
Zdroj náhledu: Valve

Společnost Valve představila pro svou přenosnou herní konzoli Steam Deck funkci Dynamic Cloud Sync, která umožní hráčům pokračovat v hraní na počítači bez nutnosti vypnout hru na Steam Decku.

Valve totiž očekává, že většina uživatelů svoji konzoli často opustí pouze s pozastavenou hrou, jak je běžné u jiných přenosných herních konzolí. S funkcí Dynamic Cloud Sync pak mohou ve hraní pokračovat na jiném Steam Decku nebo na PC či notebooku.

Než konzole automaticky přejde do režimu spánku, funkce zajistí, že se všechna data ze hry nahrají na Steam Cloud, což hráčům umožní libovolně pokračovat na jiném zařízení. Pokud se později vrátí na Steam Deck, konzole si znovu automaticky stáhne všechny změny, které se za celou dobu nečinnosti Steam Decku staly.

Jedinou nevýhodou je, že funkce Dynamic Cloud Sync není automaticky vestavěná a vývojáři ji budou muset do svých her přidat ručně. Více informací o nové funkci naleznete zde.

Tagy:

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.