Stormgate titulka

Stormgate je nová RTS od tvůrců StarCraftu

10. 6. 2022
Zdroj náhledu: Frost Giant Studios

Všichni fanoušci klasických blizzardích RTS, jako je WarCraft a StarCraft (II), zbystřete! Společnost Frost Giant Studios pracuje za účasti bývalých klíčových designerů WarCraftu III a StarCraftu II na novém projektu Stormgate, jenž by měl kráčet ve šlépějích těchto strategických legend. Od vydání StarCraftu II je to již dlouhá doba, takže tato zpráva nepochybně mnoho fanoušků potěší.

Stormgate však slibuje jít dál, než dokázaly tyto klasické značky. Některé prvky jsou blízké hrám od Blizzardu: dočkáme se kampaně, kterou půjde hrát sólo i s přáteli, dále zde bude PvP režim (kompetitivní i casual), a nebude chybět editor map a misí. Grafiku obstará Unreal Engine 5, což zní jako záruka kvalitního vizuálu. Něco lze ostatně vypozorovat i ze zveřejněných screenshotů.

Zdroj: Frost Giant Studios

Můžeme se těšit na epické bitvy za účasti stovek jednotek. Hra nicméně sníží pomyslný stupeň obtížnosti, který přece jen v takovém StarCraftu byl nastavený celkem vysoko a může dnes odrazovat nové hráče. Např. jednotky se budou samy řadit do skupin. To zní rozhodně jako krok správným směrem, neboť trendem dnes je činit hry přístupnějším.

Příběhový trailer Stormgate vypadá rozhodně slibně, vidíme v něm mimo jiné mimozemské útočníky, s nimiž si jistě užijeme ještě spoustu zábavy.

Je možné se již nyní zde zaregistrovat do bety, která by měla přijít v příštím roce.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.