The Last of Us Part I titulka

The Last of Us Part I – oznámen remake klasiky na PS5

10. 6. 2022
Zdroj náhledu: Naughty Dog

Série The Last of Us oslavila letos v červnu již devět let své existence, neboť originální The Last of Us vyšel pro PlayStation 3 v roce 2013. Nyní Naughty Dog spolu se Sony oznámilo jeho kompletní remake.

Známý herní novinář Geoff Keighley, kterého si jistě všichni pamatují z minulých E3, se rozpovídal se šéfem Naughty Dog Neilem Druckmannem o sérii The Last of Us a o všem, co s ní Naughty Dog aktuálně dělají. Zároveň se objevilo v digitálním obchodu Direct PlayStation listování produktu The Last of Us Part I, tedy remake titulu z roku 2013. Ten se dočkal rovněž remasteru pro PlayStation 4. Místo relativně drobné úpravy grafiky nás ale nyní čeká kompletně „nová“ hra, kde kromě nové grafiky (která se posouvá blíže poslednímu The Last of Us Part II) přijde i vylepšený gameplay nebo lepší přístupnost.

Remake TLOU I pro PlayStation 5 vyjde 2. září tohoto roku, v přípravě je však i verze pro počítače, což bude vůbec poprvé, co se série podívá mimo PlayStation, pro nějž byla dlouhou dobu exkluzivitou.

Neil Druckmann hovořil i o dalších projektech svázaných s The Last of Us. Byl zveřejněn první artwork z připravovaného multiplayerového titulu, který bude stand-alone produktem s vlastním příběhem.

Opomenut nebyl ani chystaný seriál, jehož jednu epizodu měl Neil Druckmann příležitost režírovat.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.