The Last of Us Part I – oznámen remake klasiky na PS5

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Naughty Dog

Série The Last of Us oslavila letos v červnu již devět let své existence, neboť originální The Last of Us vyšel pro PlayStation 3 v roce 2013. Nyní Naughty Dog spolu se Sony oznámilo jeho kompletní remake.

Známý herní novinář Geoff Keighley, kterého si jistě všichni pamatují z minulých E3, se rozpovídal se šéfem Naughty Dog Neilem Druckmannem o sérii The Last of Us a o všem, co s ní Naughty Dog aktuálně dělají. Zároveň se objevilo v digitálním obchodu Direct PlayStation listování produktu The Last of Us Part I, tedy remake titulu z roku 2013. Ten se dočkal rovněž remasteru pro PlayStation 4. Místo relativně drobné úpravy grafiky nás ale nyní čeká kompletně „nová“ hra, kde kromě nové grafiky (která se posouvá blíže poslednímu The Last of Us Part II) přijde i vylepšený gameplay nebo lepší přístupnost.

Remake The Last of Us Part I pro PlayStation 5 vyjde 2. září tohoto roku, v přípravě je však i verze pro počítače, což bude vůbec poprvé, co se série podívá mimo PlayStation, pro nějž byla dlouhou dobu exkluzivitou.

Neil Druckmann hovořil i o dalších projektech svázaných s The Last of Us. Byl zveřejněn první artwork z připravovaného multiplayerového titulu, který bude stand-alone produktem s vlastním příběhem.

Opomenut nebyl ani chystaný seriál, jehož jednu epizodu měl Neil Druckmann příležitost režírovat.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn