Apex – postavy v letadle

Studio Respawn rozdává bany

13. 5. 2021
Zdroj náhledu: EA

Studio Respawn zaujímá nekompromisní postoj vůči hráčům Apex Legends, kteří využívají chybu ze sezóny devět. Ta vám umožňuje zafixovat se do vnitřku skály a tím zablokovat veškeré příchozí poškození. Zmiňovanou skálu „Ghost Rock“ najdete na jedné ze čtyř startovních map v novém režimu Arény, přesněji jde o mapu Phase Runner. Oprava této chyby měla přijít se včerejším patchem, který nerfoval nový Bocek Bow a Spitfire. Oprava zmiňované chyby bohužel nenastala a studio Respawn na svém twitteru uvedlo, že byla odložena z důvodu kontroly kvality.

Respawn hráče zároveň varoval, aby nevyužívali chyby pro svůj zisk: „Uvědomte si, že zneužívání této chyby je zakázané,“ napsal jeden z vývojářů.

Zdroj: EA

Vypořádat se s hráčem, který využil této chyby, je dosti problémovou a nepříjemnou záležitostí. Do skály vejdete pouhým vkročením a nikdo z ostatních hráčů vás tak neuvidí, natož aby vám udělil poškození.

Varování od studia Respawn je docela překvapující a komické, když se podíváme na jiné konkurenční tituly. Například Rainbow Six Siege, Valorant a Call of Duty: Warzone zakazují zneužívání známých chyb a exploitů, ale tyto zákazy nejsou přísně vynucovány, což je pochopitelné, když existují větší problémy s názvem „HACKEŘI”. V tomto se mi líbil přístup studia Activision, když se objevila chyba ve Warzone, která mohla jedním stisknutím zlikvidovat zápas pro 150 hráčů. Jednoduše se na chybu zaměřili a pracovali na ní, dokud ji neopravili a přitom nikdy nemluvili o žádných zákazech. Proto je dost komické, když vezmete v potaz, že studio Respawn uděluje bany jen kvůli jedné skále.

Tato situace docela budí dojem, že si samotné studio neví rady, jak tuto pro ně zásadní chybu opravit, a proto se rozhodli k tomuto razantnímu kroku. Mějte tedy na paměti, abyste se vyhýbali této skále velkým obloukem, jinak vás totiž může praštit mocné kladivo banu. Přeci byste nechtěli patřit mezi ty, co dostali přes prsty kvůli jedné malé chybičce.

Zdroj: PC Gamer

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.