Succubus With Guns – dva želé bonbónky

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: Satur Cat
Se Succubus With Guns nás seznamuje nezávislé studio Satur Cat, pro které je to vůbec první projekt. Jedná se o střílečku z pohledu třetí osoby, při níž převezmete roli mladé sukuby, jejímž úkolem je najít cestu zpět domů.

Když je nuda, tak jdi vyvolávat

Představte si, že se jednoho krásného dne probudíte a jste tak znudění, že zavoláte svým přátelům. Na tom by samozřejmě nebylo nic špatného, kdybyste nakonec nezjistili, že se vaši přátelé také nudí a nevědí, co dělat. Místo toho, abyste si společně dali pivo nebo se podívali na nějaké hezké a prsaté dívky, rozhodnete se provést rituál vyvolávání. Jediným problémem je, že vlastně nevíte, koho chcete vyvolat, protože máte celou řadu možností. Nakonec si ale řeknete, že by nebylo špatné přivolat si nějakou sexy démonku, nejlépe sukubu, která by splnila vaše nejdivočejší touhy. Jste ale asi takový vyvolávač démonů, jako byl Ash Williams (Evil Dead), a místo toho, abyste vyvolali tohoto sexuchtivého démona, způsobíte ve světě chaos a proměníte všechny bytosti v zombie, včetně sebe. To je takové to typické pondělní ráno.
Succubus With Guns – nepovedené vyvolání

Dva želé balónky

Více než zabíjení samotných zombíků nebo jiných démonů, se kterými se na své cestě setkáte, mě bavilo hrát si s ňadry mojí postavy. Podotýkám, že v titulu nejsou žádné prvky nahoty ani jiné sexuální aspekty. Jenže hrudník vaší sukuby vypadá jako dva želé balónky a jejich fyzika je docela legrační. Jakmile skáčete, vyhýbáte se nebo třeba tancujete, její děvčata létají ze strany na stranu. Je to takové zábavné odreagování od věčného zabíjení. Pokud jste spíše spodní typ, nebojte se, její zadek je také pěkně tvarovaný.
Succubus With Guns – spinkáme

Klamavá reklama?

Problémem hry Succubus With Guns je bohužel to, že se prezentuje jako erotická záležitost, dokonce je označena nálepkou „sexuální obsah“, ale jak jsem již zmínil výše, nic takového zde nenaleznete. Vždyť ani oblečení vaší postavy není tak „erotické“, aby vzbuzovalo sexuální napětí: zakrývá vše, co by mělo. Pravdou je, že se můžete podívat pod sukně mrtvých zombie slečen, které pod ní nic dalšího nemají, ale i tak nespatříte, v co doufáte… což je možná i dobře. Skoro bych to nazval klamavou reklamou, nicméně není divu. Erotické hry jako takové si v poslední době našly velkou oblibu u hráčů a získaly si mnohem větší fanouškovskou základnu, než tomu bylo například před třemi lety. Pokud jste tedy chtěli tento titul zakoupit kvůli nějakému sexuálnímu obsahu, tak vás musím rovnou zadržet a říct, ať to neděláte.

Vše, bez čeho se vaše Succuba neobejde

Succubus With Guns je typická arénová záležitost, ve které musíte přežít hordy nepřátel, přicházejících ve vlnách. Osobně mi tyto typy her nevadí, ale trochu jsem nepochopil, proč před vámi nepřátelé vlastně utíkají. Pokud do příšer dvakrát nebo třikrát střelíte, utečou před vámi a vy je pak musíte pronásledovat, abyste je zabili. Je to docela otravná mechanika, protože si nechci hrát na honěnou s polomrtvým démonem jen proto, abych mu mohl dát poslední včelku mezi oči. Zároveň to vypadá dost bizarně, vzhledem k tomu, že jste v roli malé dívky – jejíž prsa jsou z želatinových balónků, poletujících do všech stran – pronásledující ohnivého démona o několik hlav vyššího než vy. Tohle dokáže překonat už jen řev neozbrojeného Jona Sněha na draka.
Místa, na nichž bojujete, jsou poměrně rozsáhlá, což způsobuje, že tyto honičky jsou o to více nudné. Jedinou výhodou naháněček či průzkumu lokací je, že můžete najít lepší zbraně nebo munici. Zpočátku můžete způsobovat pouze fyzické poškození prostřednictvím škrábanců, dokud se nesetkáte s prvními nepřáteli – jakýmsi slizem s jedním okem. Poté nacházíte samopal, raketomet nebo klasickou pistoli atd. Zároveň budou kolem vás létající srdíčka, díky nimž si doplníte zdraví.
Pokud však zemřete, není to pro vás konec hry. Vývojáři nově přidali funkci, díky které se můžete vrátit zpět, aniž byste museli celou úroveň začínat od začátku. Jakmile zemřete, vaše postava opustí své fyzické tělo a přenese se do paralelního vesmíru, z něhož musí získat životní energii (žlutě zářící kuličky). Po jejich získání se může následně vrátit do svého těla a pokračovat ve vraždění. Tyto životní energie jsou však omezené, a proto není dobré je posbírat všechny najednou. Jestliže je všechny sesbíráte, vaše postava zemře, aniž byste měli možnost ji oživit.

Smíšené pocity na Steamu

Zajímalo mě, proč ve službě Steam vyvolává hra Succubus With Guns smíšené pocity, proto jsem si udělal malý průzkum. Mnoha hráčům vadila zejména klamavá reklama se sexuálním obsahem, jenž zde jaksi chybí. Neexistují žádné náznaky, zda vývojáři vůbec plánují tento obsah někdy přidat. Z tohoto důvodu souhlasím s negativními názory, protože sami vývojáři představují hru takovou, jaká ve skutečnosti není.
Druhým negativem je míření se zbraní. Je pravda, že je dosti nepohodlné, a odlišné pohledy kamery tomu příliš nepomáhají, ale není to nic, na co by se nedalo zvyknout. Koneckonců na vás postupně útočí poněkud přerostlí nepřátelé, do nichž není tak těžké se trefit. Prvního nepřítele, již zmíněný sliz, je však velmi obtížné zasáhnout, protože pro jeho smrt musíte několikrát střelit do maličkého oka.
Dokonce si můžete přečíst, že některým lidem vadí i zvuk samotné sukuby. Postava sama o sobě neobsahuje žádný dabing, ale pouze vydává zvuky při běhu. Jestliže budete tuto hru hrát před svými rodiči, přítelkyní nebo já nevím, před babičkou, raději to nedělejte. Při sprintu vydává postava takové zvuky, že si pravděpodobně budou myslet, že sledujete animované porno – což rozhodně nechcete.

Pokud se vám líbí sukuby a chtěli byste si zahrát akční hru se skutečným sexuálním obsahem, mohu vám doporučit She Will Punish Them. Ale jestli chcete jen čistou erotiku bez akce, doporučuji Succubus Cafe.

GP uvozovky

Succubus With Guns není špatný titul, jen je trochu zanedbaný. Sami vývojáři hru prezentují jako něco, co ve skutečnosti není. Neexistuje zde žádný příběh, žádné vylepšování dovedností ani nic podobného. Dokonce není možné změnit ani vzhled samotné postavy. Vaším jediným úkolem je zabíjet démony a vstoupit do teleportu, jímž se dostanete do jiné arény – to se opakuje stále dokola. Hra vám ani nenabízí žádné důvody, proč dále pokračovat.

Klady

želé prsa
cute sukuba

Zápory

klamavá reklama
žádný smysluplný obsah
grafické pojetí
žádný příběh
hekání při běhu
repetitivnost úkolů
nahánění démonů
0

Nedoporučujeme

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn