She Will Punish Them – jsem na kříži

She Will Punish Them – trestáníčko se sukubou

6. 7. 2021
 

She Will Punish Them je klasické hack & slash ARPG se smyslnými sukubami. Tento titul je stále ve fázi předběžného přístupu (Early Access), a přestože spousta věcí ještě není ve hře implementována, nabízí toho poměrně dost. Za vznikem hry stojí studio L2 Games, pro které je She Will Punish Them prvotinou.

Příběh vám bohužel nejsme schopni vysvětlit, protože ve hře zatím není nic bližšího a nenajdete zde žádné dokumenty nebo cokoli jiného, co by vám jej alespoň trochu poodhalilo. Nicméně si můžete vytvořit svůj vlastní příběh.

Vzhled postavy je podle vašich představ

Máte širokou škálu možností, jak si vytvořit vysněnou sukubu. Věřte, že zde strávíte spousty času, protože se na ni budete během hry dívat celé hodiny. Proto určitě budete chtít co nejpřitažlivější slečnu.

Můžete upravit velikost očí, hloubku nosu, velikost úst, rtů a čelisti. Kromě toho si můžete přizpůsobit i samotné tělo, například již zmíněné poprsí a jeho průměr, velikost hýždí, šířku pasu, objem svalů, barvu pleti, růžky, křídla a mnoho dalších možností. Vykreslení kůže je v HD rozlišení, takže uvidíte i ty nejjemnější detaily těla, dokonce i znaménka a žilky. V neposlední řadě si můžete přizpůsobit make-up.

Pokud si nejste jisti, jak svou postavu upravit, můžete využít osm předdefinovaných vzhledů. Svou sukubu si pak můžete pojmenovat, jak se vám zlíbí, a na závěr vás čekají body dovednosti, o kterých si povíme později.

Váš domov je rozpadlý hrad

Základna bude hrát důležitou roli při obchodování s předměty, oživování padlých společníků a otevírání nových lokací v průběhu hry. Svůj domov můžete různými způsoby vylepšovat nákupem nábytku, který se postará o erotickou podívanou.   

Pravděpodobně nejdůležitější místností je krčma, ve které sídlí obchodníci – kovář, zbrojíř, hostinský a vetešník. Vetešník pro vás bude poměrně důležitou postavou, protože prodává ty nejvzácnější předměty, které jsou bohužel také nejdražší. Hostinský naopak prodává lektvary, klíče k otevírání truhel a knihy, co zvyšují zkušenosti.

Nábytek si můžete koupit za diamanty v nabídce hry. Nemusíte se bát, že byste museli posílat textové zprávy nebo dávat kreditní kartu, abyste si diamanty koupili. Jedná se čistě o jednu z herních měn, kterou získáte klasickým hraním hry, ve skutečnosti stačí zabíjet nepřátele, ze kterých padají spolu se zlatými mincemi.    

Za diamanty si otevíráte nové lokace ve své základně, kupujete spodní prádlo nebo již zmíněný nábytek a dekorace. To je prozatím veškerá úloha této měny a bohužel nemáme žádné informace o tom, zda se bude používat i k jiným věcem.   

Druhou zmíněnou měnou bylo zlato, které se klasicky používá k nákupu všeho ostatního – zbraní, lektvarů, klíčů, brnění.

Nábytek a jeho skrytá role

She Will Punish Them se zaměřuje pouze na nahotu postav. Zatím zde není žádný prvek, který by titul definoval jako sexuální záležitost. Je však možné, že se vývojáři z L2 Games rozhodnou jinak a přidají možnosti, ve kterých bychom mohli vidět nebo se zúčastnit žhavé lesbické trojky na gauči nebo jiných zvrhlých sexuálních hrátek.

Veškerý nábytek, který je umístěn na základně, má možné interakce. Většinou jde o jeho zničení nebo přemístění na jiné místo. Pro některé z nich však existuje speciální možnost, jež vám zaručeně zvedne… ehm, náladu.       

Sukubu můžete například poslat do sprchového koutu, kde můžete libovolně přepínat kamery a plně si vychutnat pohled na svou nahou nebo jakkoli atraktivně oblečenou postavu.  To funguje pro určitý nábytek, můžete ale také využít volnou kameru v menu hry, kde můžete neustále přepínat mezi různými polohami – ať už vsedě, vleže, vestoje atd.       

Hra She Will Punish Them nemá žádné animace, takže vaše postava zůstává nehybně stát na jednom místě – přidání animací je jen otázkou času. Svého společníka také nebudete moci pozvat na gauč, do postele, do sprchy nebo na jiné místo, ale doufejme že tato funkce bude přidána později…

Boje a společnice

Souboje mohou být opravdu náročné. Různé typy nepřátel mají své specifické útoky, takže se budete muset naučit, jaká taktika bude nejlépe fungovat. Pro boj si můžete vybrat různé zbraně, jako jsou meče, palcáty, obouruční zbraně, luky nebo dýky. Pokud dáváte přednost kouzlům, máte také možnost sesílat ohnivé koule nebo mrazivá kouzla.    

Těšit se můžete na zombie, draugry, kostlivce, ještěry, elektrické duchy nebo jejich různé modifikace, jako je například obrněný kostlivec. Nepřátelé vždy útočí jako horda, takže pro další postup musíte obvykle zabít kolem padesáti nepřátel. I když to může vypadat snadno, opak je pravdou.   

Jak bylo zmíněno v úvodu, She Will Punish Them je ARPG, takže všechny lokace, ve kterých musíte nepřátele porazit, jsou jednou velkou arénou. Pokaždé, když někam vstoupíte, se za vámi zavře brána jako v sérii Doom, Devil May Cry či jiném podobném titulu. Souboje jsou poměrně obtížné, protože máte málo životů. Můžete si je sice postupně vylepšovat, ale nikdy to nebude stačit. Už jen klasický kostlivec s kopím vás může připravit o více než polovinu vašeho drahocenného života.

Prozatím můžete získat pouze dvě společnice. Jednu společnici dostanete hned na začátku hry a druhou musíte zachránit z temného vězení. Následně bude možné oběma dívkám vylepšit jejich schopnosti nebo přidat lepší vybavení. Jakmile budou vaše sukuby dostatečně silné a budou mít kvalitní výstroj, budete moci zůstat stát na místě a čekat, až z nepřátel vymlátí duši. Poté stačí posbírat odměny z jejich mrtvých těl a vrátit se domů nebo pokračovat v zabíjení.

Dovednosti, bez kterých to nejde

Při ničení nepřátel získáváte zkušenosti, díky kterým můžete vylepšovat své schopnosti – bojové dovednosti, ovládání zbraní a magii. Při každém zvýšení úrovně získáte dva body, které můžete umístit do bodů dovedností, a jeden k vylepšení vlastností. Klasicky zde najdete zvýšení životů, síly, schopností a obratnosti.   

V bojových dovednostech například zjistíte, jak se postava vypořádá s bolestí, tj. jak odolná bude vůči zraněním, jak rychle bude regenerovat životy nebo jak rychle bude získávat manu k sesílání kouzel. Ovládání zbraní určuje, jaké poškození daná zbraň způsobí.

Bohužel ani She Will Punish Them se nevyhnulo problémům

Hra obsahuje prvky RPG, proto veškeré nalezené nebo zakoupené vybavení má určité bonusy, ať už se jedná o sílu, brnění, rychlost atd. To bohužel přináší některé poměrně nepříjemné problémy, i když se nejedná o problémy v pravém slova smyslu. Potřebujete hodně zlata, abyste si vůbec něco koupili – akorát je to těžší, než se na první pohled může zdát.      

Mapa je rozdělena na několik lokací, které mají požadovanou nebo doporučenou úroveň. Jedná se o vesnice, hrady či jeskyně, které musíte dobít, nebo malé jednotky. Právě tyto jednotky musíte stále dokola zabíjet, abyste získali zlato, diamanty, a hlavně kusy oblečení pro své ladies. 

Pokud nejste příznivci žánru, který zahrnuje věčné sekání, sbírání, prodávání a opakování toho všeho několikrát za sebou, tento titul asi nebude pro vás. Možná byste mu ale mohli dát alespoň šanci, a to kvůli krásným dívkám. Problémem však není jen zlato za vybavení, ale také levelování postav. Trvá poměrně dlouho, než se například jedna z vašich společnic dostane na osmou úroveň, abyste mohli jít zabít některého z bossů. Pokud je vaše hlavní postava dobře vybavena, co se týče předmětů, můžete je porazit i s nižšími úrovněmi, ale je to tak padesát na padesát.

Hudba na pozadí je otravná

Doufal jsem, že titul bude mít metalový, rockový, nebo dokonce elektronický soundtrack, který vám rozproudí krev natolik, že si masakr užijete a budete chtít víc. Bohužel to zde tak úplně nefunguje. Na pozadí hraje pouze jedna jediná melodie, která vám dříve či později začne lézt na nervy.   

Hře by rozhodně prospělo trochu více rozšířit hudební repertoár a dodat jí drive, který si She Will Punish Them právem zaslouží. Je to opravdu škoda, když takto likvidujete několik nepřátel, kolem vás padají mrtvoly a krev stříká na všechny strany, ale tato poměrně veselá melodie hraje stále dokola.  

She Will Punish Them je zábavná hra, která vás dokáže přikovat k monitoru na opravdu dlouhou dobu, tedy pokud jste fanoušky tohoto žánru. Jsem zvědavý, jakým směrem se hra bude ubírat a na co nového se můžeme těšit. Rozhodně se jedná o zajímavý kousek, který vám mohu bez obav doporučit. Hru si můžete na Steamu zakoupit za 13,29 eur.

Klady
 • obtížnost
 • úprava vlastní postavy
 • zabaví na několik hodin
 • velká škála vybavení
 • grafické zpracování sukub
Zápory
 • pro někoho repetitivní úkoly
 • nemožnost upravit vzhled společníků
Platforma PC
 • Datum vydání 29.04.2020
 • 0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.