Super Spellsword Sága: Legenda o nekonečnu je utahování si z popkultury všemi způsoby

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Pamatuji si to jako včera, když o vydání Super Spellsword Ságy mluvil snad každý internetový kanál. Není se čemu divit! Tahle dokonalá fantasy parodie plná hipsterských elfů, magických koblih (ano, KOBLIH) a dalších vtipů, narážek či odkazů na dnešní popkulturu se povedla. Jenomže, aby také ne, jejím tvůrcem je Michal Menšík, známý jako Nikkarin, který proslul například svou sérií 130. Komiks Super Spellsword Sága: Legenda o nekonečnu nám poskytlo nakladatelství Labyrint a my jsme mu za tuto zábavu skutečně vděční.

Autor:
Kresba:
Vydavatel:
Počet stran:
Tisk:
Vazba:
Rok a měsíc vydání:
ISBN:
Vydání:

Nikarin
Nikarin
Labyrint
128
barevný
pevná vazba
říjen 2019
 978-80-87260-79-1
první

Zdroj: Crew

Průvodci příběhem jsou čarodějové Klerenc a Eliot

Svět má být zničen Magickou koblihou nekonečna a je pouze na dvou čarodějích, aby se ji pokusili zastavit. Prvním z nich je Klerenc, krásný, inteligentní a kouzelný narcis. Druhým je Eliot, mladý tovaryš, který spolupracuje právě s Klerencem. Tito společníci jsou dvě naprosto fantastické postavy, co vás provází celým příběhem.
Ten nás zavede na cestu plnou starostí, zajímavostí a útrap, ale především humoru, jenž má snad všechny různé podoby, a jelikož je nyní Nikkarin kreslířem i scenáristou, slovní humor je skutečně perfektní. Vše, co je v panelech zobrazeno, platí a skoro každá bublina se stává vtipem.
Je to střelené, ale tím nejlepším způsobem, protože humor, kterého kniha nabízí spousty, zároveň nezastírá celý příběh. Přehlednost je na maximu a nedá se jí vůbec nic vyčíst. Komiks má sice chybu ještě v části, kde se objeví cestování časem, ale to není nic šíleného, jak by se mohlo zdát. Celkové dílo to neshazuje, jen toho cestování je nyní všude hromada a vyznat se v tom už není jednoduché.
Přesto se nedá upřít to, že Super Spellsword Sága: Legenda o nekonečnu nemá komplikovaný děj. Setkáme se s jednoduchým dějem s očekávanou pointou, o to víc ale těší ona hravost a celá ta fantazie, jež komiks zdobí a doplňuje.

Zdroj: Labyrint

Super Spellsword Sága: Legenda o nekonečnu vypadá naprosto parádně

Největší předností celého komiksu je jeho barevnost. Osobitý styl Michala Menšíka je do jisté míry unikátní. Hra barev krásně ladí a hezky do sebe pasuje, až mám pocit, že čtu nějaké grafické oddechové veledílo. Skutečně kouzelné, až magické, jako jedna Kobliha nekonečna. K tomu všemu tu máme ony postavy a detaily, s nimiž si autor úžasně vyhrál.
Nevím, jak vy, ale já si přesně takhle představuji český komiks. Detaily postav, příšer, světa, Nikkarin si s nimi dal práci a nemám k tomu jedinou výtku.
K tomu ještě připočtěme narážky na celý popkulturní svět. Pokud máte rádi třeba filmy od Marvelu, příběhy z kouzelnického světa Harryho Pottera nebo jen Santa Clause, čeká vás spousta zábavy, protože to všechno komiks nabízí.
GP uvozovky

Nikkarin tady prodal snad vše, co autor komiksů může. Vtipný, jednoduchý a nekomplikovaný příběh je protkán slušnou porcí humoru, jenž je vyloženě „tak akorát“. Nádherná kresba nás provází komiksem spolu s narážkami na celý popkulturní svět. Super Spellsword Sága: Legenda o nekonečnu je prostě český komiks, který by neměl chybět žádnému sběrateli.

Klady

dávka humoru „tak akorát“
skvělá kresba
sice běžné, přesto zajímavé postavy
barevnost celého komiksu

Zápory

velice zjednodušený děj
do příběhu mi nezapadá cestování časem
8.5 / 10

Doporučujeme

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn