The Thaumaturge - úvod

The Thaumaturge je opět odloženo 

14. 2. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Ano, bohužel je tomu tak. Po prosincovém odložení titulu následuje další odsunutí z naplánovaného 20. února. Tentokrát autoři směřují závazné datum vydání na 4. března. Dle slov Fool's Theory a 11 bit studio je letošní únor velmi rušný na vydávání herních titulů. Díky tomu se prý autoři rozhodli dát The Thaumaturge na příhodnější den vydání, aby si ho užilo co nejvíce hráčů a dostalo se mu tak i více pozornosti, kterou si dle autorů zaslouží. 

Pokud se na to podíváme blíže, únor je opravdu přeplněný lákavými herními tituly. Máme tu například:  

  1. Persona 3 Reload – remake původní Persony 3, který již vyšel 2. února 
  1. Banishers: Ghosts of New Eden – 12. února 
  1. Islands of Insight – 13. února 
  1. Tomb Raiders 1. až 3. díl – další remake, v němž tentokrát dominuje Lara Croft, vychází dnes, 14. února, na Steamu 
  1. Goat Simulator – 15.února 
  1. Slave Zero X – 21. února 
  1. Pacific Drive – 22. února 
  1. Welcome to Paradise – 29. února (uzavírá tento nabitý měsíc)

Mezi dalšími menšími tituly vycházejícími v únoru bych zmínila Terror at Oakheart (27. února), Hitori Kakurenbo Online (29. února) či Astral Party (29. února). Není tedy divu, že Fool´s Theory chtějí svou hru doladit ještě do detailů. 

A o čem vlastně The Thaumaturge je? Píše se rok 1905 a vy se ocitáte ve Varšavě, která žije pod imperiálním ruským carstvím. Naleznete zde velice různorodou společnost, od ruských vojáků a židovských obchodníků až po polské měšťany. Je to město velkých nadějí a snů na jedné straně a temných tužeb na té druhé.

V titulu se ujmete postavy Wiktora Szulskiho, jenž se vrací do ulic Varšavy kvůli neodkladné rodinné záležitosti. Wiktor zdědil mystické rodinné řemeslo a stal se z něj thaumaturg. Je to osoba, jež pomocí svých schopností objevuje tajemství ukrytá v lidských duších. Dokáže také mluvit s temnotou a zkrotit entity, které se drží svých hostitelů zuby nehty.

Zdroj: igdb.com

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.