Hitori Kakurenbo Online - úvod

Hitori Kakurenbo Online představuje nový asymetrický multiplayer 

28. 1. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Na Steamu se co nevidět objeví nový kandidát Hitori Kakurenbo Online, jenž se chystá konkurovat hororovým titulům, jako je Dead by Daylight, Lethal Company či The Texas Chain Saw Massacre. Jedná se o asymetrický multiplayer založený na virálním rituálu Hitori Kakurenbo. V titulu se můžete ujmout role buďto posedlé panenky, nebo jednoho z teenagerů, kteří rituál prováděli. 

Určitě se mnozí z vás ptají, o jaký rituál se to vlastně jedná, že? V Japonsku existuje mnoho zakázaných her a tou nejznámější za poslední roky je právě Hitori Kakurenbo, jež se rozšířila hlavně po internetu. Název této hry se dá doslova přeložit jako „Schovávaná pro jednoho“ – „One man hide and seek“. Ač se může na první pohled zdát, že se jedná o nevinnou dětskou hru, skutečnost je trošku jiná. Jedná se totiž o jistý druh nekromancie (snažíte se dát život neživé panence, aby s vámi hrála). Na internetu si tak můžete dohledat mnoho zpráv o tom, co se stalo lidem, již tento rituál vyzkoušeli. Tento obřad je populární i mezi youtubery, kteří natáčejí videa z této události a tím významně přispívají k jeho popularitě. 

Zpátky však k naší hře. Pokud se rozhodnete vybrat jednoho ze šestice teenagerů, vaším cílem je provést několik úkolů na mapě a samozřejmě přežít až do konce. Připravte se skrývat ve skříních, za dveřmi či pod postelemi a k tomu sbírat předměty na svoji obranu po celém domě. V titulu mají jednotlivé postavy vždy dvě naprosto jedinečné schopnosti, pozitivní a negativní. Ty pomáhají dané postavě s přežitím nebo naopak. 

Jestliže však toužíte vyzkoušet spíše roli panenky, váš úkol nemůže být jasnější. Dostaňte všechny teenagery dříve, než stihnou splnit všechny své úkoly. Posedlou panenku můžete v průběhu hry vylepšovat. Navíc si můžete vytvořit svou osobitou děsivou herní postavu díky stovkám vyměnitelných dílů a různých skinů. Panenku navrhli s cílem, aby se stala rychlejší (než zabijáci v DBD), a využívá na to kratší, zato intenzivnější souboje (může hrát vlastní mini-mise až se šesti teenagery najednou). 

Hitori Kakurenbo Online má datum vydání již 29. února 2024. Objeví se v předběžném přístupu na Steamu. Pokud se vám nechce čekat tak dlouho, můžete prozatím vyzkoušet bezplatnou demoverzi

Zdroj: igdb.com

Zdroj: .pcgamesn.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.