Válka o prsten: Karetní hra – Fire and Sword

Karetní Válka o prsten bude mít druhé rozšíření i v češtině

14. 2. 2024
Zdroj náhledu: REXhry

Válka o prsten je jedna z nejoceňovanějších her všech dob. V žebříčku těch nejlepších deskovek dle serveru BoardGameGeek se v době psaní tohoto článku nachází na osmém místě. Ačkoliv její druhá edice vyšla již před 13 lety, komunita jejích hráčů je stále silná. Tomu pomáhají vydávaná rozšíření (z nichž třetí vyšlo v loňském roce), předělání do kratší a přístupnější Války o prsten: Karetní hry, a také přepracování hry do světa Duny od Franka Herberta (Válka o Arrakis). V češtině jsme se dočkali nebo brzy dočkáme všech tří. Vydavatelství REXhry nám přineslo Válku o prsten v podobě původní deskové i karetní hry a Válka o Arrakis vyjde díky vydavatelství Blackfire. A zatímco pro deskovou Válku o prsten chystají REXhry již třetí rozšíření, karetní Válka o prsten se dočká druhého.

Válku o prsten: Karetní hru vytvořil Ian Brody. Ten stojí i za titulem Armádní generál: Velitel zásobování, o kterém REXhry mluví jako o „válečné párty hře“. Na vizuální stránce pracovala rovná desítka ilustrátorů: slavný John Howe, Antonio de Luca (Barrage), Jon Hodgson (The Battle of Five Armies), Matteo Macchi (Válka o prsten), Fabio Maiorana (Válka o prsten, Ingenious), Francesco Mattioli (The Battle of Five Armies, Honba za prstenem), Andrea Piparo, Dmitri Prosvirnin (Panovník), Ben Wootten (Lords of Waterdeep, Tyrants of the Underdark) a Kuo Yang.

Rozšíření Fire and Swords do Války o prsten: Karetní hry přinese tři nové skupiny. Svobodné národy se dočkají Seveřanů a Stín posílí o Východňany a Darebáky. Díky novým scénářům bude možné hrát až v šesti hráčích. V rozšíření přibude i devět nových bojišť a stezek a také nový typ karet. Ten se v anglickém originále jmenuje skirmish. Jak název napovídá, půjde o menší šarvátky, při nichž se Stín se Svobodnými národy mohou utkat například v Hůrce. Fanoušci si mohou být jistí, že rozšíření REXhry vydají, není však zatím jasné, kdy to bude. A bude kompatibilní i s předchozím rozšířením Proti stínu. Zní to parádně, tak snad čekání nebude příliš dlouhé.

Zdroj: REXhry

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.