The Lord of the Rings Return to Moria – jsme doma

Trpaslíci Markuse Heitze se vrací!

31. 3. 2024
Zdroj náhledu: Free Range Games

Je to už neuvěřitelných šestnáct let, kdy jsem si v dětském oddělení v jedné nejmenované maloměstské knihovně půjčil knihy Trpaslíci, Válka trpaslíků a Pomsta trpaslíků a vyrazil tenkrát do Itálie. Nebudu vám lhát, zatímco z Bari si nepamatuji vůbec nic kromě toho, kdy mě u fontány křtila nějaká starší paní, Tungdil Zlatoruký, Boindil Dvojčepel, Xamtys Tvrdohlavá nebo Andokai Bouřlivá se mnou jsou dodnes. Ta jména jsou nezapomenutelná a tyto charaktery také. Nehledě na to, jak skvělé jsou všechny knihy.

Následovaly ještě Osud trpaslíků a Triumf trpaslíků a Markus Heitz byl dlouhou dobu moje spisovatelská jednička. Tedy než se objevili jiní autoři, jimiž jsem byl nepolíbený. Každopádně nyní vyšla informace, že se Trpaslíci vrátí znovu, a ne v Legendách alfů, jak tomu už bylo čtyřikrát, ale v Návratu trpaslíků, který vydává opět slavný Fantom Print. A to nejlepší? Příští týden budou spuštěny předobjednávky celé knihy! Respektive první části. A jako bonus kromě nové knihy? Budou dotisknuty i první knihy, takže pokud jste neměli štěstí a tuhle sérii nemáte, okamžitě po ní skočte, stojí totiž za to. Nyní bude následovat spoilerová část.

Ačkoliv moje němčina je už nějaký ten pátek trošičku chatrnější, hodím vám sem rychlou synopsi, o čem bude šestý díl. Od událostí Triumfu trpaslíků už uběhly stovky cyklů. Trpaslík Goïmron pracuje jako řezbář drahokamů a miluje staré časy, kde pět existovalo pět trpasličích kmenů, a tak po nich hledá záznamy a artefakty. Než narazí na jeden, který oživí legendu Tungdila Zlatorukého, který by už měl být dlouhou dobu mrtvý.

Nenápadně jsem projel i zahraniční recenze, a ačkoliv Návrat trpaslíků údajně není Heitzovo nejlepší dílo, rozhodně stojí za přečtení. Proč? Protože těchto tvrdohlavých vousáčů není nikdy dost a jejich dobrodružství nejde nemilovat. Jedno z nejčistších a nejkrásnějších fantasy, jaké kdy vyšlo, se vrací, a my máme štěstí, že i do češtiny!

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.