Zrnko Pravdy

V tichosti vyšel u Dark Horse zaklínačský komiks Zrnko pravdy

11. 8. 2022
Zdroj náhledu: Darkhorse

Zatímco o Witch Lamentu (Nářku čarodějnice) nebo Fading Memories (Blednoucích vzpomínkách) se postupně v kuloárech mluvilo. Z ničeho nic na konci června letošního roku vydalo Dark Horse ještě jeden komiks - Grain of Truth nebo-li Zrnko pravdy. O jeho překladu do češtiny zatím nevíme vůbec nic, ani jestli jej nakladatelství Crew, které vydalo ostatní komiksy, bude vůbec překládat. Nicméně celý komiks má jen necelých šedesát stran. Což vydá na velikost menších komiksů, jako měly například dnes už sběratelské kusy Zájmy státu.

Přesto by se mohlo jednat o nenápadnou vlaštovku. Pokud totiž komiks uspěje, je možné, že se Dark Horse rozhodne vydat i všechny ostatní povídky, či předělat staré povídkové komiksy do nové podoby. Možná by tak mohl vyjít i komiks Zdrada (Zrada) z roku 1995, který doplnil zaklínačské universum o turnaj mezi školou Vlka a školou Kočky. V devadesátých letech v Polsku vyšli postupně zpracované také povídky Menší zlo, Poslední přání, Zaklínač, Cesta bez návratu a Hranice možností.

Doufejme tedy v úspěch Zrnka pravdy, protože jestli otevře cestu všem ostatním, mohli bychom tu mít grafický nášup oblíbených příběhů. Pokud tápete, která povídka je Zrnko pravdy, jedná se o příběh zaklínače Geralta, který při svých cestách narazí na netvora Nivellena a bruxu Vereenu. Ocenili byste vůbec komiksové zpracování zaklínačských povídek?

Zdroj: DarkHorse

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.