Star Wars – logo

Ve Star Wars Jedi: Fallen Order jsme mohli mít úplně jiného hrdinu

12. 5. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Ve svém příspěvku na twitteru z 10. května bývalá designérka společnosti Respawn Nora Shrameková uvedla, že vývojáři hry Star Wars Jedi: Fallen Order prosazovali, aby hlavní postava byl Afroameričan, nebo naopak žena. Bývalá vývojářka společnosti Respawn však prozradila, že když o to požádali, setkali se s odporem a nápad byl nakonec zamítnut. Z příspěvků autora není jasné, kdo ve společnosti Respawn návrh odmítl, naznačují však, že námitky mělo více lidí. Podle Shramekové se ti, kteří měli námitky proti černé nebo ženské hlavní hrdince ve Fallen Order, domnívali, že je to zbytečné, protože hra již měla dvě černé postavy.

K odmítnutí této myšlenky přispěla i skutečnost, že hlavní ženskou postavou nové trilogie Star Wars je Rey. Shrameková nabízí cenný pohled na to, jak vypadal projekt Star Wars Jedi: Fallen Order a jakou hlavní postavu jsme mohli mít, kdyby se studio rozhodlo jinak.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.