Voids Calling Epizoda 1 – ještěří žena

Voids Calling Epizoda 1 – získejte všechny ženy!

29. 8. 2021
 

Voids Calling Episode 1 je erotickou hrou obsahující RPG elementy, jejíž vývojáři pocházejí ze studia Novel. Autory budete moci znát zejména díky jejich předchozí hře Twists of My Life („Zvraty mého života“). Dosud nebylo oznámeno, kolik epizod Voids Calling bude obsahovat, přičemž se ani neví, zdali bychom se jejich vydání dočkali ještě během letošního roku. Jedinou dostupnou informací je, že se pracuje na druhém pokračování, které by již z větší části mělo být dokončené.

Jste šťastný muž

Budete hrát za Forlana, který je takový potížista. Vždy bývá ve špatnou dobu na špatném místě. Je to způsobeno tím, že je obdařený uměním zvaným „Void Calling“, díky kterému snadno vycítí nebezpečí na míle daleko. Pro každého hráče bude příběh jiný, jelikož všechna vaše rozhodnutí určitým způsobem ovlivňují vaši cestu. To činí samotnou hru o něco zajímavější.

Hraje roli volba úrovně obtížnosti?

Před spuštěním hry si ještě musíte zvolit úroveň obtížnosti – začátečník, učeň a expert. Jak samotná volba náročnosti ovlivňuje hratelnost, bohužel není jasné. Proto se domnívám, že pravděpodobně nezáleží na tom, jakou úroveň si vyberete. Už předem bych vás měl upozornit, že tento titul je velmi náročný na četbu, asi jako jiné erotické vizuální romány. Nemáte-li dobrou znalost anglického jazyka, je možné, že si tento příběh dostatečně neužijete.

Začátek vašeho dobrodružství

Po nastavení požadované obtížnosti začne krátký příběh o vašem hrdinovi, přičemž na jeho konci najdete dva zločince, jak chtějí zabít nebo sexuálně zneužít mladou dívku. Rozhodněte se, zda dámu zachráníte, nebo necháte oba muže, aby se s ní vyspali. Nakonec však obě rozhodnutí skončí stejně: soubojem.

Souboje nejsou špatné, ale nejsou ani dobře provedené, je to taková přijatelná střední cesta. V levém horním rohu obrazovky si můžete prohlédnout své statistiky: životy, peníze a energii. Životy protivníků pak vidíte hned vedle, což vám umožňuje lépe plánovat další tahy. Uprostřed obrazovky se nachází tabulka vašich akcí, při kterých můžete použít klasický útok, silný útok nebo zákeřný výpad. Nechybí ani možnosti obrany, získávání informací o nepříteli, inventář, únik z boje nebo automatický boj.

Bez ohledu na to, jestli budete bojovat sami nebo automaticky, oba protivníky nakonec zabijete. Následně se dozvíte, že dívka, kterou jste zachránili, se jmenuje Ilga a že vás doprovodí do vzdáleného města. Zde budete mít několik možností dialogu, proto doporučuji pečlivě číst a vybírat odpovědi. Dialogy sice nejsou příliš zajímavé, ale alespoň u městské brány narazíte na selku jedoucí na voze plném sena, jež vás přivítá vyhrnutím sukně, aby vám ukázala, co se pod ní skrývá. Nakonec vám Ilga doporučí zajít do místního hostince a pronajmout si tam ubytování.

Herní mechanismy

Až si pokoj pronajmete, teprve pak začíná opravdová hra. Po návštěvě Kileny, ženy hostinského, jež vám přinese něco k jídlu, se odehraje další, téměř iritující dialog. Forlan něco sní a půjde do postele. Následující den se konečně ujmete řízení hry.

Při každém probuzení budete mít možnost jít do hostince, potrénovat sílu nebo vytrvalost, případně se vydat do města. Současně si ve svých poznámkách můžete zobrazit svůj hlavní nebo vedlejší úkol. Podle toho, zda se chystáte do města nebo do jiné oblasti, se odvíjejí další varianty. Dohromady můžete navštívit asi patnáct různých lokalit.

Jestliže se vydáte do města, budete moci volit mezi návratem do svého pokoje nebo hostincem, návštěvou městského centra nebo kašny, nevěstince či lovem za hranicemi města.

Tento postup opakujte neustále dokola

Opakovaně se probouzíte do jiného dne a rozhodujete se, zda a kam půjdete nebo jestli si zacvičíte. Na zaplacení pokoje si musíte vydělat peníze. Jestliže jsou vaše peníze vyčerpány, hra končí a vy můžete začít buď od začátku, nebo z uložené pozice. 

Při procházce městem občas narazíte na menší akce v podobě slavnosti, kde můžete například flirtovat se ženou hostinského. Případně narazíte na těžce vydělávající slečnu, jež vám za třicet zlatých poskytne veselou chvilku. Jindy zase narazíte na nějakého násilníka, po jehož zavraždění ho okradete o peníze, či naopak někoho zachráníte. To je prakticky to jediné, co můžete během hry podniknout. Tedy pokud se zrovna nesnažíte všechny ostatní protagonistky přilákat do postele.

Na vybranou máte mezi servírkou z hostince, ženou hostinského, Ilgou nebo její mámou. Dále jsou zde dívky z nevěstince či masérka. Pro každou slečnu je zapotřebí odlišný přistup, proto není snadné je všechny získat do svého lože. Až na „obchodnice“, jim stačí ukázat pytel plný zlata.

Grafika je slušná

Z grafického i technického zpracování působí titul velmi dobře. Jednotlivé postavy jsou opravdu pěkně propracované a pohled na několik děvčat je opravdu slušný. Chvílemi jsem si myslel, že se vývojáři obzvlášť starali o Ilgu, neboť ze všech postav měla nejlepší křivky.

Slušní jsou i ne-lidští protivníci, ačkoli většinou narážíte jen na ghúly. Až později se střetnete i s jakousi démonickou ženštinou, jež má pravděpodobně ještěrčí vzhled, případně se v rámci příběhu setkáte s Lychem. Pokud jde o samotné scenérie, je třeba říct, že si autoři na nich rovněž dali záležet. Například taková voda, lesy, tráva nebo i oheň působí věrohodně.

Prvky RPG by neměly být přítomny

Své schopnosti můžete zdokonalit buď tréninkem ve vašem pokoji, nebo pozdější návštěvou šermíře. Již před časem jsme pro vás recenzovali podobný titul, který byl rovněž zaměřený na erotický žánr a obsahoval i některé RPG prvky: Carnal Instinct. Ve skutečnosti si zde budete pouze vylepšovat svoji sílu a výdrž, čímž získáte vitalitu a energii. Dále můžete navštívit zbrojíře a zakoupit si jen tři zbroje. Po dosažení určitých dovednostních bodů lze pochopitelně zdokonalit své statistiky zdarma, ovšem rovněž jen sílu a výdrž. Navštívit můžete i alchymistu, aby vám prodal léčivé lektvary.

Voids Calling jakožto erotický titul obstojí, ale jako hra zaměřená na RPG prvky je velmi slabá a nezajímavá, což se však u her podobného zaměření dalo očekávat. Některé hráče mohou odrazovat i neustále se opakující situace, jež nemusí být pro každého. Pokud však dáte titulu šanci, dostanete celkem slušnou erotickou hru, jejíž dohrání vám zabere necelých dvanáct hodin. Samozřejmě záleží na tom, zda se budete snažit získat všechny dívky, či nikoliv. Po grafické stránce vás titul nikterak neurazí a pohled na děvčata je opravdu líbezný. Cena 5,69 € je dle mého názoru o poznání nižší, než by si titul ve skutečnosti zasloužil. Až na přítomnost RPG prvků, bez nichž by Voids Calling bylo mnohem zdařilejší, jde o zábavnou hru.

Klady
 • grafický design krajiny a dívčí modely
 • obtížnost získání slečen
 • slušný příběh
Zápory
 • repetitivnost
 • prvky RPG
Platforma PC
 • Datum vydání 29.05.2020
  • Vývojář Novel
  • Vydavatel Novel
  0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.