PS Plus Premium

Vylepšená služba Playstation Plus dorazí v červnu

29. 3. 2022
Zdroj náhledu: Sony

Předplatitelská služba Playstation Plus, která se těší velké oblibě po celém světě, je tu s námi již dlouhých dvanáct let. Díky této službě získáte za měsíční předplatné přístup k různým zajímavým titulům, které se každý měsíc mění. V poslední době se však objevily také informace o tom, že by Sony mělo přinést konkurenci pro Game Pass od Microsoftu. Většina z nás asi očekávala, že se bude jednat o úplně novou službu, nakonec se ale Sony rozhodlo zásadním způsobem inovovat svůj dosavadní Playstation Plus, který od června letošního roku nabídne několik úrovní předplatného.

Zdroj: Sony

PS Plus Essential

Nejnižší úroveň Essential asi nemusíme nějak dalekosáhle popisovat. V podstatě se bude jednat o klasické PS Plus, jaké známe nyní. Tedy hry zdarma každý měsíc, exkluzivní slevy, přístup ke cloudovému úložišti a možnost online multiplayeru. Cena PS Plus Essential vyjde na 8,99 euro měsíčně / 24,99 euro čtvrtletně nebo 59,99 euro ročně.

PS Plus Extra

Druhou úrovní v novém PS Plus bude úroveň Extra. Ta kromě všech služeb z Essential nabídne navíc přístup ke 400 zajímavým titulům pro PS4 a PS5. Mezi nimi najdeme například Death Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 nebo Returnal. Sony slibuje, že se seznam bude v budoucnu dále rozšiřovat. Cena za PS Plus Extra bude nastavena na 13,99 euro měsíčně / 39,99 euro čtvrtletně nebo 99,99 euro ročně. Osobně si myslím, že tato úroveň osloví nejvyšší počet hráčů.

PS Plus Premium (Deluxe)

Nejvyšší úroveň Premium nabídne všechny výhody z předchozích dvou plus dalších přibližně 340 her, včetně her pro PS3 (cloudové streamování), PS2, PSP a původní Playstation. Dále dostaneme přístup k časově omezeným zkušebním verzím a také ke cloudovému streamování her (Playstation Now). Musíme ovšem zmínit, že úroveň Premium bude dostupná pouze v zemích, kde je k dispozici služba Playstation Now, což se Česka a Slovenska prozatím netýká. Cena PS Plus Premium bude nastavena na 16,99 euro měsíčně / 49,99 euro čtvrtletně nebo 119,99 euro ročně.

U nás bude pravděpodobně spuštěna úroveň PS Plus Deluxe, která nabídne všechny výhody z úrovně Premium, kromě streamování her za nižší cenu. Konkrétní částku prozatím neznáme.

Tagy:

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.