Weirdwood Manor bude kooperativní hra s neustále se proměňujícím herním plánem

5. 4. 2024
Zdroj náhledu: Greyridge Games

Nejmladší české vydavatelství Old Dawg oznámilo svoji poslední chystanou velkou deskovou hru letošního roku. Tedy, podobně jako se to v poslední době stává vydavatelství TLAMA games, i v tomto případě to ještě o trochu dříve než Old Dawg stihl vyzradit původní vydavatel hry. Stejně jako v případě ostatních chystaných titulů si ani tentokrát ve vydavatelství Old Dawg nevybrali nic tuctového. Po hrách Nukleum, Zoo Vadis, Nakrmte Krakena, Fliptown a Průzkumníci si pro nás chystají ještě originálně vypadající Weirdwood Manor. 

Weirdwood Manor vychází po úspěšné crowdfundingové kampani na platformě Kickstarter pod křídly studia Greyridge Games. Jde o hru určenou pro 1–5 hráčů od 14 let, kteří budou na jednu herní partii potřebovat 90–120 minut. Jejím autorem je debutující Mike Cassie, který má bohaté zkušenosti s vývojem aplikací. Však i Weirdwood Manor byla nejdříve velice kladně přijatá příběhová fantasy hra na mobilní zařízení. Za originálně pojatým vizuálním stylem Weirdwood Manor stojí trojice ilustrátorů Anna Early, Steve Palmer a Sean Richardson, pro které jde také o první deskoherní počin.

Weirdwood Manor se pyšní originálním přístupem ke kooperativním hrám. Chopíte se role jednoho ze šesti asymetrických hrdinů, kteří se snaží ochránit panství Weirdwood a jeho lady před útokem zlovolných bytostí z říše Fae. Pohybovat se při tom budete na neustále se proměňujícím herním plánu představujícím hrabství Weirdwood. S každou akcí, kterou provedete vy nebo nepřátelé, se určitá část kruhového herního plánu pootočí, a vám se tak zpřístupní nebo naopak znepřístupní některé místnosti či chodby panství. Každá místnost, kterou navštívíte, vám navíc poskytne možnost bonusové akce a hra díky tomu nabízí velký prostor pro všechny milovníky tvoření kombinací. Vašimi protivníky budou přízraky, temní mágové a zlobři, přičemž každý z nich vstupuje do hry s vlastními asymetrickými schopnostmi, mechanikami a kartami. 

Zdroj: Greyridge Games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.