AQUA - desková hra

Ve hře AQUA budete lákat podmořské živočichy na svůj korálový útes

3. 4. 2024
Zdroj náhledu: The Op Games

Mořské hlubiny nás odpradávna lákají svojí tajuplností. Jde o kolébku života, krásnou modrou temnotu protkanou mihotáním slunečního světla a místo plné nejrozmanitějších živočichů a rostlin. Ještě nádhernější je moře poblíž korálových útesů. A právě do těchto míst nás přivede vydavatelství REXhry ve své nové rodinné hře AQUA.

AQUA (v originále AQUA: Biodiversity in the Ocean) vychází v letošním roce pod křídly studií Sidekick Games a The Op Games. Vytvořili ji Dan a Tristan Halstad, přičemž první zmíněný má s deskovými hrami s přírodní tematikou zkušenosti ze svého předchozího titulu Beez. Ačkoliv autorská dvojice s deskovými hrami teprve začíná, jméno ilustrátora Vincenta Dutraita je známé velmi. Vdechl totiž život takovým peckám, jako je HEAT, Svět po nás, Hledání Eldoráda, Detektiv: Město andělů, Ostrov pokladů nebo Projekt A.R.T: Zachraňte umění. AQUA je určená pro 1–4 hráče od 8 let a na jednu herní partii budete potřebovat 30–45 minut.

Ve hře AQUA budete každým svým tahem stavět korálový útes okolo hotspotu. Na rozdíl od námi oblíbené abstraktní hry Korál však vaším úkolem není jen samotná stavba korálového útesu, musíte na něj také přilákat mořské živočichy. Ti malí potřebují pro svůj život korálový útes o určitém tvaru. Ti velcí k vám připlují jen tehdy, pokud pro ně váš útes bude disponovat dostatečnou biodiverzitou.  

AQUA nabízí kromě zasazení s lehce ekologickým přesahem také nádherné ilustrace, které určitě nalákají každého milovníka nejrůznějších mořských potvůrek. Navíc není příliš komplexní a na herních komponentách nenajdete žádný text, takže ji zvládnou i děti, které ještě neumějí číst. Vzato kolem a kolem AQUA vypadá jako ideální rodinná hra. Vydavatelství REXhry zatím neoznámilo, kdy se jí dočkáme, ale snad to bude ještě letos. 

Zdroj: The Op Games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.