Zaklínač 3 Divoký hon

Zaklínačský projekt Sirius je ve vývoji, ALE!

13. 5. 2023
 

Nedávno jsme vás informovali, že na projekt Sirius, na němž pracovalo studio The Molasses Flood, byl skoro zrušen. Nyní studio CD Projekt RED vydalo další informace. Ačkoliv stále nebylo dostatečně konkrétní, víme zase o něco malinko více. Ono totiž hrozilo, že projekt bude celý zastavený kvůli velmi špatným finančním odpisům z loňského roku. Nyní byl definován nový rámec, o němž mnoho nevíme, ani co přesně znamená, ani jak to s celým spin-offem (tedy projektem Sirius) vypadá, ale víme, že hra je plně ve vývoji.

Z březnové zprávy finančního ředitele Piotra Nielubowicze: „Uvědomujeme si, že resetování celého projektu nezní jako dobrý nápad. Jenže abychom si udrželi konkurenceschopnost, musíme experimentovat a být odvážní při zkoušení nových cest, mít vše pod kontrolou a držet se správného směru, zejména u projektu, který je pro nás z hlediska designu nový a který vyvíjí nové studio v naší rodině…“ Prakticky to nejspíš vypadá, že projekt Sirius by měl stále být inovativním pojetím světa Zaklínače, který bude především pro širší publikum, nikoliv pro fanoušky temného fantasy žánru.

Uvidíme, jak to celé dopadne, nicméně důležité je, že se stále počítá s novou zaklínačskou ságou a remakem prvního Zaklínače. Do toho se objevily první zmínky o neznámém projektu Hadar, o němž už nevíme vůbec nic. Nevzdávejme se ale naděje, snad nějaký insider brzy přijde s nějakými novými informacemi.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.