Animal Shelter náhled

Animal Shelter – v roli vedoucího útulku

15. 4. 2022
 

Dnes se podíváme společně na zoubek titulu, který jsem již nějakou dobu vyhlížela, a to z jednoho prostého důvodu. Já totiž naprosto miluji pejsky, kočičky a vlastně téměř všechna zvířata. Vývojářské studio Games Incubator přišlo s titulem nesoucí název Animal Shelter, kde se vžijete právě do role vedoucího útulku. Já samozřejmě si okamžitě musela titul zahrát, jinak by mi to asi nedalo spát. Hned v úvodu vám propálím, že roztomilosti zde je více než dost a milovníci zvířat si hru zcela jistě zamilují.

Vývojáři se doopravdy vynasnažili

Hned ze začátku bych ráda pochválila vývojáře, že se jim podařilo z této myšlenky vytěžit naprosté maximum. Jak jsem již zmínila výše, na titul jsem se doopravdy těšila, nicméně měla jsem jisté obavy, že nebude mít pořádně co nabídnout. Je sice pravda, že po několika dlouhých hodinách je Animal Shelter stereotypní, avšak musím uznat, že jsem byla překvapená, kolik možností k zabavení ve hře nakonec je. Ve vašem milém útulku se zvířata ocitnou hned z několika důvodů. Někdy je prostě jen nezodpovědný majitel odložil a dál se nezajímal, čas od času se zvířátko bohužel zatoulalo a jindy majitel neměl potřebné finance na veterinární péči. Snažíte se tedy vašim chlupatým kamarádům co nejvíce zpříjemnit život, zatímco je máte pod svými ochrannými křídly. Zpočátku váš útulek nenabízí kdovíjak velký luxus, avšak na dobré granule, čistou pitnou vodu a hračky finance máte. Po určitém čase stráveném ve hře si můžete i dovolit rozšířit svůj útulek několika novými budovami. Koupíte tedy například zvířecí sprchy, malou veterinární stanici nebo fotokoutek. Díky těmto budovám tedy už nadále nebude problém zvířátko osprchovat, anebo jej ošetřit. Poskytnete jim 100% péči, kterou si zaslouží, a tak i vaše umístění v žebříčku lokálních útulků poroste do výšin.

Kočička, nebo pejsek?

Ze začátku hry si můžete vybrat, zda chcete zprvu zachraňovat opuštěné psy, nebo kočky. Ale nebojte se, po nějakém čase stejně budete zachraňovat a pečovat o obě tato zvířata. Co mě osobně lehce zamrzelo, je fakt, že jiná zvířata v Animal Shelter prozatím nenajdete. Nemám absolutně tušení, jak dlouho mají vývojáři v plánu se o hru starat a jak moc ji chtějí vylepšovat. Jisté ale je, že kdyby bylo přidáno více roztomilých tvorů, bylo by to zase o něco zajímavější a zábavnější. Stereotyp byste tedy nepocítili tak brzy, což by bylo určitě k užitku.

Každé zvíře má jiné vlastnosti a preference

Stejně jako lidé, i zvířata mají zcela jiné vlastnosti a preference pro svůj domov a celkový život. V momentě, kdy je vaše zvíře v útulku připraveno najít nový domov, musíte vystavit nabídku k adopci. Do této nabídky vložíte fotku, kterou sami vyfotíte, a krátký samostatně vygenerovaný popisek. Po nějaké chvíli se vám ozve několik zájemců, kteří ale také mají zcela jiné preference a hledají toho jednoho jediného vysněného mazlíčka. Tohle tedy není jednoduchá práce, chvíli jsem se cítila jak na Tinderu, hledala jsem ten správný „match“. Do domu nového potenciálního majitele také můžete nechat poslat prohlídku, která vám jeho preference aspoň trochu více upřesní. Čím lepší shodu pro svého chráněnce v útulku najdete, tím více bodů získáte. Tyto body vám pomáhají v žebříčku statistik mezi ostatními útulky a také je s rostoucími body možné poté vylepšovat budovy ve svém útulku.

Vylepšování útulku

Dovolím si navázat na má předchozí slova z minulého odstavce. Díky získaným bodům můžete vylepšovat budovy v budovatelském režimu, do nějž se dostanete skrz váš kancelářský počítač. Kvalita různých budov, klecí či výběhů je udávána počtem hvězdiček, jako u nás v hotelech. Pokud tedy například koupíte o hvězdičku kvalitnější výběh, bude o těch pár metrů větší a přibude jedna klec.

Grafické zpracování, optimalizace a bohužel i bugy

Grafické zpracování je dle mého průměrné – nenadchne, ale ani neurazí. Nicméně vizuální zpracování samostatných čtyřnohých kamarádů je naprosto skvělé, jelikož při hraní člověk vidí tu roztomilost v jejich očích. Také musím vyzdvihnout animaci, která se odehrává při odevzdávání pejska novému majiteli. V momentě, kdy jej položíte do dodávky, přísahám, že se na vás usměje, zvedne tlapku a zavrtí ocáskem. Úsměv na tváři ihned. Optimalizace je v rámci možností téměř bezchybná, nicméně pár bugů se ve hře přece jen objevilo. Naštěstí nejsou nějak závažné a hned pár dní od vydání jich již několik bylo opraveno, jelikož vývojáři vydali několik patchů.

Animal Shelter zcela jistě hodnotím kladně, vyvolal totiž ve mně pocit klidu a radosti. Je to typický odpočinkový titul s bonusem, a to v podobě roztomilosti zvířat. Je sice pravda, že po několika hodinách hraní se vše vlastně točí neustále dokola, na druhou stranu cena necelých sedmnáct eur je přívětivá, a pokud zrovna máte špatný den, zde na zlatém podnose doporučuji lék na lepší náladu.

Klady
 • skvělá myšlenka
 • několik možností, jak se zabavit
 • pořádná dávka roztomilosti
 • odpočinkové
 • hra na míru pro milovníky zvířat
Zápory
 • po čase stereotypní
 • útulek je pouze pro kočky a psy
Platforma PC
 • Datum vydání 23.03.2022
 • 0.0

  Doporučujeme

  Adéla Pfefrová

  Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.