Apex Legends jde s dobou. Catalyst nebude obvyklá legenda

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: EA.com
15. sezóna Apex Legends se k nám žene nezměrnou rychlostí. S sebou přinese i novou legendu, která se však vymyká standardu. Respawn tak zaujímá určitý postoj k sociální problematice.
Nový trailer Stories of the Outlands ukazuje legendu Catalyst během jejích mladých let na Boreas, když se společně s kamarádkou rozhodne chránit měsíc planety Cleo. Po neúspěšném pokusu o záchranu je Catalyst odkázána sama na sebe. Na konci videa Catalyst upozorňuje Rampart, že se na Boreas musí vrátit, což může znamenat nastínění nové mapy.
„Jsi mnohem silnější, než si uvědomuješ. Už jsi toho tolik prožila,“ zazní z úst kamarádky Margot. „Přechod,“ odpoví Catalyst. „To bylo trochu těžké.“
Možná tak Apex Legends zaznamenává vůbec první transgender postavu. Jinak ale nabídne standardní tři speciální schopnosti a přednosti obránců. Catalyst bude údajně disponovat magickou mocí, jež jí umožní stavit opevnění a struktury na obranu spoluhráčů elit.
Mezi její schopnosti by měl patřit tzv. „ferro shot“, kterým vytvoří rampu z tvrzeného materiálu, „iron tower“, pomocí níž se sama Catalyst zvedne k výšinám, nebo také „reinforce“, čímž v určitém okruhu posílí spoluhráče zvýšením odolnosti vůči poškození.
Schopnosti se před vydáním aktualizace ještě mohou změnit, ale myšlenka legendy je již jasná.

Článek pro Gaming Professors napsal Daniel Konečný.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn