AL Catalyst – náhledový obrázek

Apex Legends jde s dobou. Catalyst nebude obvyklá legenda

20. 10. 2022
Zdroj náhledu: EA.com

15. sezóna Apex Legends se k nám žene nezměrnou rychlostí. S sebou přinese i novou legendu, která se však vymyká standardu. Respawn tak zaujímá určitý postoj k sociální problematice.

Nový trailer Stories of the Outlands ukazuje legendu Catalyst během jejích mladých let na Boreas, když se společně s kamarádkou rozhodne chránit měsíc planety Cleo. Po neúspěšném pokusu o záchranu je Catalyst odkázána sama na sebe. Na konci videa Catalyst upozorňuje Rampart, že se na Boreas musí vrátit, což může znamenat nastínění nové mapy.

„Jsi mnohem silnější, než si uvědomuješ. Už jsi toho tolik prožila,“ zazní z úst kamarádky Margot. „Přechod,“ odpoví Catalyst. „To bylo trochu těžké.“ Možná tak Apex Legends zaznamenává vůbec první transgender postavu. Jinak ale nabídne standardní tři speciální schopnosti a přednosti obránců. Catalyst bude údajně disponovat magickou mocí, jež jí umožní stavit opevnění a struktury na obranu spoluhráčů elit.

Mezi její schopnosti by měl patřit tzv. „ferro shot“, kterým vytvoří rampu z tvrzeného materiálu, „iron tower“, pomocí níž se sama Catalyst zvedne k výšinám, nebo také „reinforce“, čímž v určitém okruhu posílí spoluhráče zvýšením odolnosti vůči poškození.

Schopnosti se před vydáním aktualizace ještě mohou změnit, ale myšlenka legendy je již jasná.

Daniel Konečný

K hrám poprvé přičichnul u kazetových konzolí, jejichž éra se toho času brala pomalu ke konci. Po druhé okusil kouzlo digitálních světů u hry Age of Empires II, kterou našel na počítači svých prarodičů. Krátce na to to byl Minecraft, pak moba hry a postupně to s ním šlo víc a víc z kopce. Dnes se věnuje nezávislým titulům, obzvláště pak těm, které se netají svými pixely.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.