Brawlhalla – Cover

Brawlhalla – free to play mlátička

5. 5. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Přečetli jste „mlátička“ a vybavily se vám jednoduché, zato legendární hry typu Smash Bros nebo Mortal Kombat? Pěst sem, kopačka tam, nějaké pěkné kombíčko... Brawlhalla nám přináší podobné prvky v kombinaci se zbraněmi, které jsou specifické pro určité postavy. A pokud se chcete dostat na vyšší rank – a nějakou tu chvíli se na něm udržet – vyžaduje taky více skillu. Pojďme se společně podívat, jak toho dosáhnout.

Jednoduchá oddechovka, nebo hardcore kompetitiv?

Tato graficky jedinečná 2D hra od Blue Mammoth Games už je tu s námi téměř 8 let a poslední dobou si získává víc a víc příznivců, zejména kvůli své kompetitivnosti a možnosti hrát cross-platformně se svými kamarády či ostatními hráči. Můžete ji hrát na počítači, Xboxu, PlayStationu, Nintendu Switch a dokonce i na mobilu. Brawlhalla má několik různých módů. Můžete se rozehrát na free-for-all mapě nebo ve friendly 1v1 či 2v2 soubojích, nebo si v training modu ozkoušet nové postavy, zbraně či komba. Jakmile budete připraveni, můžete se pustit do dobývání ranků, které jsou zde od cínového (ano, před bronzem zde ještě můžete chvilku strávit u plechovek) až do diamondu. Rank systém je jednoduchý – sbíráš si body za výhry do svého ELO, při prohře je ztrácíš.

Přílet do neznáma

Když tě roztomilý robůtek doveze na náhodně vygenerovanou mapu, hned si všimneš prázdného prostoru s několika platformami, na kterých můžeš stát. Uslyšíš velkolepé odpočítávání „3… 2… 1… BRAWL!“ a boj začíná. S prázdnýma rukama se bojuje těžko, proto je důležité co nejdříve sebrat zbraň, která doslova přiletí z nebe. Jakmile ji máš v ruce, začíná nelítostný souboj mezi tebou a tvým nepřítelem.

Zdroj: Ubisoft

Cíl je jediný: Dostaň protivníka z mapy

V takovýchto mlátičkách je obvykle ideální cestou valit do nepřítele, dokud nepadne a zachovat si mezitím co nejvíc svých HP. Tady narazíme na první zásadní rozdíl. Čím více vás protivník nahituje, tím jste náchylnější na získávání většího poškození od jeho zbraní a tím pádem bude větší i vzdušná čára, po které poletíte, když vás protihráč odrazí svým útokem. Jelikož v Brawlhalle máte možnost kombinovat útoky do osmi směrů, tudíž i diagonálně, je velice pravděpodobné, že často vás budou posílat na smrt nejen shozením dolů z platformy, ale také vysláním nahoru za kraj mapy, třeba takovým šípem z luku. Vždycky máte ale po ruce tři skoky, kterými se můžete vylízat z maléru a překvapit nepřítele tím, že se pomocí jejich správného načasování vyšplháte zpátky na platformu a podniknete protiútok.

Taktika a strategie

I když se hra navenek tváří jako prostá mlátička, kde stačí epilepticky bušit do klávesnice, jakmile se jí po několika odehraných hodinách podíváte na zoubek, poznáte krásy promakaných kombinací lehkého a těžkého attacku spolu s promyšleným využíváním dodge (úhybu) a také ten slastný pocit, který se dostaví vždy, když nahitovaného protivníka pošlete správně načasovaným ukončovákem do teplých krajin. Brawlhalla nás baví proto, že vytváří přesně ten druh herní atmosféry, při kterém se vám potí ruce a stahujou půlky. A to ať už máš za sebou jen pár hodin hraní, nebo jsi už zkušený Brawler. Průběh hry obohacují i další prvky, které se tu a tam na platformě objeví. Mina, kterou nastražíš a doufáš, že se ti do ní povede nepřítele hodit, nebo do ní naběhne sám. Bomba, kterou ho sprovodíš ze světa, když ji správně nasměruješ. Ostnatá koule, která taky dost zabolí. A nebo roh, na který zatroubíš, když si chceš přivolat novou zbraň, nebo ho taky využiješ jako projektil do protivníkova obličeje. Kreativitě se zde meze nekladou.

Zdroj: Ubisoft

Brawlhalla je ideální hra na lan party, geek session nebo na vybití si zlosti po náročném dni v práci. Bavit se bude každý, nehledě na věk nebo zkušenosti. Krásná grafika, plno odměn, skinů a dalšího herního obsahu jsou naprostou samozřejmostí. Updaty vychází nejpozději co tři měsíce, dynamický je nejen tedy samotný gameplay, ale i celkově jde vidět, že se developeři snaží o co nejkvalitnější uživatelský zážitek.


Recenzi pro Gaming Professors napsala Lucie Orlová.

Klady
 • dá se hrát jako zábavná oddechovka, ale i jako hardcore kompetitiv
 • free2play a pro více hráčů
 • není to Pay2win, všechny postavy si můžeš koupit za herní měnu
Zápory
 • občas se u ní kvalitně namíchnete
 • může rozbíjet přátelství
 • od goldu výš je potřeba opravdu hodně skillu k výhrám
Platforma PC
 • Datum vydání 17.10.2017
 • 0.0

  Doporučujeme

  Gaming Professors

  Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.