PlayStation + Bungie – úvodka

Bungie spolupracuje se Sony na řadě nových projektů

8. 1. 2023
Zdroj náhledu: Sony

Zatímco Bungie pokračuje v podpoře a vývoji budoucího obsahu pro Destiny 2, neinvestuje však všechny své síly pouze do tohoto projektu. V příspěvku na Twitteru kreativní vedoucí Bungie Tom Farnsworth uvedl, že studio spolupracuje se společností Sony na řadě neohlášených projektů.

Během svého twitterového vlákna, v němž hovořil o své jedenáctileté kariéře v Bungie, Farnsworth uvedl, že společnost také zcela změnila způsob, jakým vyvíjí hry. V průběhu let podle něj Bungie přešlo od „striktně krabicových produktů k hrám s živou službou“. Kromě Farnsworthova náznaku nebyly uvedeny žádné další indicie o tom, jaké by tyto projekty Bungie mohly být.

Jedním z nich je pravděpodobně nová IP, kterou Bungie plánovalo uvést na trh do roku 2025. Během hodnocení výsledků pro investory z počátku roku 2022 bylo také zmíněno, že společnost Sony spolupracuje s Bungie na deseti hrách na principu živých služeb. Všechny tyto hry měly být vydány do března 2026.

Další hrou, o které víme, že na ní Bungie pracuje, a kterou tedy pravděpodobně Farnsworth neměl na mysli, je mobilní titul Destiny. Tento titul vyvíjí Bungie společně s čínskou společností NetEase. Očekává se, že hra bude využívat stejný engine Tiger jako Destiny 2 a zůstane střílečkou z pohledu první osoby.

Společnost Bungie byla v červnu 2022 koupena společností Sony za 3,6 miliardy dolarů. Tento krok byl zveřejněn nedlouho po oznámení Microsoftu o akvizici společnosti Activision Blizzard, což je transakce, která je stále pod velkým drobnohledem.

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.