ETS 2 West Balkans - výhled na město

Český Euro Truck Simulator 2 dosáhl nového rekordu

24. 10. 2023
Zdroj náhledu: SCS Software

Díky novému rozšíření West Balkans, které do české hry Euro Truck Simulator 2 vyšlo ve čtvrtek, hrálo titul o víkendu nejvíce hráčů v historii značky. Jestli se jedná o konečný vrchol, není jasné. Rozhodně je však tento výsledek skvělý a jde vidět, že i po jedenácti letech dokáže ETS2 stále zaujmout nejen zaryté fanoušky, ale pravděpodobně také úplně nové hráče.

Zdroj: SCS Software

Musíme si však na rovinu říci, že částečný podíl na novém rekordu má i fakt, že poslední rozšíření do Euro Truck Simulator 2 s názvem Iberia vyšlo již před dvěma lety, tudíž jsem já osobně také očekával, že po novém obsahu bude takříkajíc velký hlad. Kromě Iberie mělo do hry vyjít ještě rozšíření Heart of Russia, které však kvůli stále probíhajícímu konfliktu na Ukrajině bylo odloženo na neurčito. Abychom se dostali ke konkrétním číslům, v sobotu 21. října si titul zahrálo 66 298 hráčů současně, tedy o necelých šest tisíc hráčů více než v dubnu roku 2020, kdy si Euro Truck Simulator 2 zahrálo naráz 60 883 hráčů. Oproti ostatním rekordům, jako byl například nedávný Battlefield 2042, se sice jedná o banální hodnotu, ale myslím si, že na poměry naší malé domoviny se jedná o naprosto skvělý výsledek.

Rozšíření West Balkans do hry přidává celkem osm států, a to Albánii, Bosnu a Hercegovinu, Chorvatsko, Kosovo, Černou Horu, Severní Makedonii, Srbsko a Slovinsko. Cena nového DLC je po vzoru ostatních 17,99 euro.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.