Xbox Showcase – úvodka 2023

Co můžeme očekávat od Xbox Showcase?

5. 6. 2023
Zdroj náhledu: Xbox

Po tom, co byla zrušena konference E3, se zraky všech herních nadšenců upírají na Summer Game Fest, který startuje už tento čtvrtek 8. června 2023 od deváté hodiny večer. Přímý přenos můžete sledovat živě na YouTube, stejně jako na Twitchi, Facebooku i na Twitteru. Summer Game Fest bude hlavní herní událostí tohoto roku, a proto od ní očekáváme plno novinek. Pod velkým tlakem je společnost Xbox, protože nedávné uvedení hry Redfall přineslo velké zklamání napříč celou komunitou a sám Phil Spencer nad touto situací vyjádřil svou frustraci. Xbox Showcase začíná v neděli 11. června od 19. hodiny. Prezentace by měla trvat přes hodinu a hned po ní bude následovat Starfield Direct od Bethesdy – ukázka věnovaná výhradně připravovanému sci-fi titulu. Jen o pár dní později, konkrétně 13. června od 19. hodiny, započne Xbox Games Showcase Extended, což bude navazující show poskytující více rozhovorů na základě odhalení z hlavní události.

Společnost Microsoft prozatím nepotvrdila přesné informace o tom, co vše bychom se v neděli měli dozvědět, ale byl to viceprezident marketingu, Aaron Greenberg, kdo prozradil pár vzrušujících podrobností. Přislíbena je nám transparentnost ze strany Xboxu ohledně toho, že trailery budou označeny, aby hráči věděli, zda sledují záběry přímo ze hry, či nikoliv. Další tweet naznačuje, že si fanoušci na uvedené tituly nějakou dobu počkají, protože ne všechny budou během příštích dvanácti měsíců vydány, jako tomu bylo naposledy. To pro hráče není žádná velká překážka. Ostatně tituly Forza Motorsport a Hollow Knight: Silksong se představily minulý rok a stále nebyly vydány. Svá očekávání však nemáme zmírnit, jak píše Greenberg. Důležitější je zpráva, že vše, co během Xbox Showcase uvidíme, budou z velké části přímo záběry ze hry, včetně cutscén. To znamená, že víceméně to, co na prezentaci bude představeno, ve finále dostaneme. Většinou upoutávky nastavují nerealistická očekávání skrze CG trailery. Toho se na Xbox Showcase údajně bát nemusíme.

S jistotou tedy víme, že se v neděli objeví Forza Motorsport, která by snad mohla dostat datum vydání. Pravděpodobně se dočkáme také bližšího pohledu na Fable. Očekávat rovněž můžeme i nový obsah do rytmické akce Hi-Fi Rush. Na Steamu se nedávno objevilo deset nových achievementů jako předzvěst, že se něco chystá. Fanoušci také doufají, že spatří nějaké aktualizace z vývoje her, jako je reboot Perfect Dark, State of Decay 3 nebo například The Outer Worlds 2. Nechme se překvapit, naštěstí dlouho čekat nemusíme.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.