Wartales Ecstasy Of Gold

Co nás čeká nového ve Wartales?

3. 4. 2024
 

Středověké akční RPG Wartales, které nabízí tahové souboje, široké pole působnosti a mnoho způsobů, jak hrou postupovat se dočkalo aktualizace roadmapy. Vývojáři ze studia Shiro Games se nedávno podělili o aktualizovaný plán a poodkrývají, kam bude dále titul směřovat.

Připomeňme, že Wartales je akční taktické RPG s tahovými souboji a survival prvky, ve kterém vedete svou skupinu žoldnéřů napříč nebezpečným (otevřeným) světem, odehrávajícím se ve středověku, kde nemůžete věřit nikomu.

Titul si od dob svého uvedení do předběžného přístupu až po vydání plné verze prošel celou řadou změn. Nemalou zásluhu na finální verzi hry má také komunita (což sami vývojáři několikrát zmínili), která se aktivně podílí (spolu s vývojáři) na podnětech, pro již tak skvělou hru, která si stále drží vysoké uživatelské hodnocení.

Poslední velký přídavek do hry bylo DLC Wartales, Pirates of Belerion, které do již tak rozsáhlého světa přidalo povedený prvek pirátů a belerionského souostroví.

Druhé čtvrtletí roku 2024 bude pro Wartales opět opravdu bohaté. Tento měsíc má totiž vyjít v pořadí již druhé rozšíření s názvem DLC The Tavern Opens. O tomto DLC zatím nejsou známy podrobnější informace. Ze zveřejněné roadmapy však vyplývá, že bude obsahovat otevření a provozování vlastní taverny – tedy hospody. S tím je spojeno nejen uspokojení vašich zákazníků, ale také in-game eventy, úkoly a bohaté odměny. Jak známe Shiro Games, zcela jistě se nebude jednat o pouhé obsluhování hostů. Dle ohlasů z řad komunity a z různých diskusí se očekává, že abyste získali suroviny pro provozování té nejlepší hospody v okolí, budete muset prolít i mnoho krve konkurentů, švindlířů a všech, kdo by vám vaši živnost chtěli znepříjemnit.

Na červen je pak plánována třetí velká komunitní aktualizace, která se bude zabývat některými ohlasy a požadavky komunity a také vyvažováním a opravami chyb. Třída Pugilist bude k dispozici v novém startovním příběhu, chystají se nové bojové mapy a pasti, které osvěží váš bojový zážitek.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.