Comedy Night - standup pro amatéry

Comedy Night – stand-up pro amatéry

19. 2. 2023
 

Znáte hromadu vtipů, domluvíte se alespoň minimálně anglicky a vlastníte mikrofon se sluchátky? Comedy Night může být hrou právě pro vás. Simulátor stand-up clubu od studia Lighthouse Games Studio staví na jednoduchém principu – vytvoř avatara, vystup a čekej na odezvu od publika. To není ledajaké, jedná se o další reálné hráče, a ti umí být jak kritičtí, tak samozřejmě pochválí. Bohužel, dnes je komunita velmi malá. Naštěstí stále platí jedna podstatná věc, jde především o to, se zasmát.

Žádný příběh, jen musíte překonat strach

Comedy Night je skutečně pouhým simulátorem, jenž by měl ukázat svět stand-up comedy. Prakticky jen vybíráte místnost, do níž chcete na serveru vstoupit, a poté už se bavíte. Základní princip sází na to, že se chcete o svůj humor podělit se zbytkem světa, a uvidíte, jestli je váš projev natolik zábavný a vtipný, jak si sami myslíte.

Problémem může být zahraniční publikum. Dnes v Comedy Night existují jen dva hlavní servery, jeden je Asie a druhý Amerika. Asie je velmi specifická, co se týká nejen humoru, ale i mluvy.

Většina hráčů nepoužívá angličtinu a vy nemáte absolutně žádnou šanci, jak se chytnout. Vaší hlavní možností zůstávají americké servery, na kterých převládá angličtina. Každá jednotlivá místnost má svého moderátora, jenž ji spravuje, a ten i většinou určí pravidla, jež se vás budou týkat. Kupříkladu žádný rasistický humor, vulgarismy atd. Pokud to porušíte, kdykoliv vás může vyloučit, což je na hranici svobody slova.

Vytvoř si avatara a vystup

Asi nejzajímavějším prvkem se stává tvorba avatara. Postavy se dají upravovat libovolným způsobem, od vizáže přes jejich pohyby po vylepšení vystoupení. Jedná se o velké hlavy s malými těly (takové Funko Pop). Bohužel, občas si musíte nějaké to vybavení přikupovat, což hře v momentální situaci extrémně škodí.

Výstupy jsou čistě na vás. Stačí kliknout, že jste připraveni, a jdete na podium. Doporučuji si připravit jeden vtip, když už nic jiného. Jednoduché a rychlé anekdoty nyní fungují nejlépe, protože hra je skutečně ve svém posledním tažení. Může se totiž klidně stát, že si před vstupem na server vyšperkujete avatara, jako třeba já, a následně si celý večer říkáte vtipy s jedním týpkem, který se zrovna ten den nudí.

Comedy Night má neomezené možnosti, ale omezené hráče

Když tvůrci vytvářeli tento simulátor, měli jasnou představu o všem, co se může odehrávat. Menší koncerty, rapové duely, klasické stand-up výstupy, vysmívání se ostatním atd. Tyto možnosti jsou nevyužité. Prakticky funguje jen jeden druh serverů, a to stand-upy do pěti minut s pár přihlížejícími, již se následně chválí či kritizují. Když se podíváte na nějaká videa, jak hra vypadala před pěti lety, budete v šoku.

Comedy Night doslova promarnila potenciál mikrotransakcemi, čímž si odlákala hráče. Navíc zaměření pouze na momentálně anglické publikum jí moc neprospívá. Ve hře zůstali jen srdcaři a těch je pouze pár desítek. Je hrozně těžké vstoupit do hry s ohromnými ambicemi a možnostmi, jež simulátor má, a vidět, jak jsou nevytěžené.

Jednoduchý vizuál a nulová náročnost

Požadavky jsou na dnešní dobu úsměvné. Stačí 4GB RAM a můžete si hrát donekonečna. Vizuál nestrádá v ničem. Jednoduchá grafika a příjemně upravené místnosti, kde většinou vidíte jen hlavy dalších přítomných diváků, přidávají na zábavnosti. V možnostech, co titul nabízí, je to skvělé. Navíc jsou ony detaily u různých postav fantastické, každý může vypadat po svém a není možné, abyste narazili na své identické dvojče.

Ostatně i opening soundtrack je podán v tomto komediálním duchu. Jedná se o takovou tu skvělou popcornovou hudbu, jež vás pobaví, odlehčí a uvolní. Přirovnání je vyloženě k zábavě v cirkusu. Jednoduché, neotřelé a pozitivní.

Comedy Night se hodnotí velice těžko. Hodnocení totiž nestojí na reálných herních možnostech, ale na obrovském úbytku hráčů. Titul obsahuje příjemný vizuál, jednoduché ovládání a nabízí i obrovskou nenáročnost. Jen si nic nezahrajete sami, a pokud neumíte anglicky, nechcete zpívat nebo nechcete vyprávět vtipy, je pro vás hra naprosto zbytečná. Hodnocení dávám sedm, protože titul jako takový za úbytek hráčů nemůže, stejně jako za to, že není vytěžený plný herní potenciál. Nicméně možnosti tam jsou a myslím, že si hra nezaslouží skončit v propadlišti dějin.

Klady
 • příjemný vizuál
 • komický úvodní soundtrack
 • příjemný simulátor stand-up comedy
 • ohromný herní potenciál
 • nenáročnost na stroj
Zápory
 • mrtvé servery
 • mikrotransakce
 • nutnost ovládat cizí jazyky
 • nevytěžený potenciál
 • stálé čekání na nějakého hráče
Platforma PC
 • Datum vydání 24.08.2017
 • 0.0

  Doporučujeme

  Patrik Klicman

  Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.