DSfilm – náhledový obrázek

Death Stranding na filmovém plátně? Kojima na něčem pracuje

18. 12. 2022
Zdroj náhledu: deathstrandingpc.505games.com

Že se Hideo Kojima snaží již několik let zrealizovat filmovou adaptaci, není žádným tajemstvím. V současnosti vás, fanoušky japonského autora, můžeme potěšit zprávami o probíhajících pracích na filmové adaptaci Death Stranding.

Kojimou nepolíbení hráči přirozeně netuší, co přesně skok z herního průmyslu do filmového může znamenat, obzvláště v tomto případě. Proto je naší povinností dopředu upozornit, že snímek s velkou pravděpodobností nebude určen pro konzumní diváky. Nezpochybnitelným charakteristickým rysem Kojimovy tvorby je přítomnost absurdna v narativu a upřednostňování zdánlivě nepodstatných prvků. O tom svědčí např. právě projekt Death Stranding nebo Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Kojima spojil své síly s Hammerstone Studios a producentem Alexem Lebovicim, aby mohl nezvyklou formou odvyprávět nové příběhy z univerza Death Stranding.

„Z partnerství s Hammerstone Studios nemohu být více nadšený,“ zaznělo v prohlášení Hidea Kojimy. „Je to klíčový okamžik pro franšízu a opravdu se těším, až společně uvedeme Death Stranding na filmové plátno.“„Na rozdíl od jiných velkorozpočtových filmových adaptací půjde o něco mnohem intimnějšího a přízemnějšího,“ prozradil Lebovici. „Naším cílem je předefinovat pojem filmové adaptace videohry, když máte tvůrčí svobodu“.

Pro PlayStation 5 bylo zároveň oznámeno i pokračování hry – Death Stranding 2. Fanoušci se tedy jednoznačně mají na co těšit.

Daniel Konečný

K hrám poprvé přičichnul u kazetových konzolí, jejichž éra se toho času brala pomalu ke konci. Po druhé okusil kouzlo digitálních světů u hry Age of Empires II, kterou našel na počítači svých prarodičů. Krátce na to to byl Minecraft, pak moba hry a postupně to s ním šlo víc a víc z kopce. Dnes se věnuje nezávislým titulům, obzvláště pak těm, které se netají svými pixely.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.