The Last of Us – remastered úvodka

Desková hra The Last of Us se pokusí zabodovat na Kickstarteru

2. 11. 2022
Zdroj náhledu: Naughty Dog

Že je série The Last of Us veleúspěšným počinem, není žádným tajemstvím. Vždyť původní hru z roku 2013 znají i ti, co ji nikdy nehráli. Řady fanoušků se jistě rozšíří díky chystané seriálové adaptaci, která dle leaknutého data (neoficiálně oznámeno) bude mít na HBO premiéru už 15. ledna 2023, tak si to nenechte ujít. V Naughty Dog zřejmě přemýšlejí, jak se po remaku prvního dílu, který vyšel letos v září, dostat k co největší fanouškovské základně, a uvědomili si, že prozatím zcela vynechali pole deskových her. The Last of Us se tedy z herního, komiksového a filmového plátna přesouvá rovněž na Kickstarter, kde zkouší své štěstí v chystané kampani oslovit nové fanoušky. Adaptace úspěšné hry se tak představuje jako deskovka a prosí hráče o pomoc, aby projekt vůbec vznikl.

Deskovou hru na trh přinese vydavatel Themeborne, který je známý především díky tomu, že své projekty stylizuje do černobílé vizuální podoby. The Last of Us: Escape the Dark se bude držet tohoto tradičního zpracování a nabídne zábavu pro jedno až pět hráčů. Převezmete totiž roli jedné z důležitých postav včetně Ellie, Joela, Tess, Billa, Tommyho nebo Marlene. Důraz má být kladen na objevování otevřeného světa, na schopnost vyprávět své vlastní příběhy a udržet členy skupiny naživu. To však bude záviset na taktickém použití kombinace karet předmětů a kostek, abyste se bezpečně vyhnuli ikonickým hrozbám, nemrtvým.

První ukázky poodhalují hrací plochu světa v černobílém designu s několika sadami karet, kostek a žetonů. Dále můžeme vidět karty postav Joela a Ellie, které vypadají jako inventář, skrze nějž zároveň budete moct upgradovat své vybavení. Mělo by se jednat o kooperativní zážitek, během kterého budou muset hráči držet pospolu a pomáhat si, jinak nepřežijí v krutém zamořeném světě. Měli byste zároveň navštívit známá místa ze hry, jako jsou například všemi milované stoky, univerzita apod.

„Byl jsem velkým fanouškem deskových her Escape the Dark od Themeborne! Escape the Dark Castle mě uchvátil svými odvážnými černobílými ilustracemi, působivými RPG mechanikami a zajímavými narativními volbami. S jeho duchovním pokračováním, Escape the Dark Sector, jsem miloval vývoj hlubších mechanik a to, jak snadno zapadají do žánru sci-fi. Nyní nemohu být šťastnější, když vidím, jak se jejich herní design s The Last of Us neustále vyvíjí! Jsme nadšeni, že vidíme, jak Joel, Ellie a další z našich milovaných postav získávají nový život prostřednictvím ohromujících uměleckých děl a mechanik, které hráče ponoří do světa The Last of Us,“ svěřil se Neil Druckmann, spolupředseda studia Naughty Dog.

Tento projekt však není první snahou přenést příběh The Last of Us do světa deskových her. Dva roky nazpět byl oznámen stejně zaměřený počin od vydavatele CMON, který na svém kontě má již několik adaptací známých videoher, jako je například Bloodborne, God of War a nedávno oznámený Cyberpunk 2077: Gangs of Night City. Bohužel od CMON nemáme žádné další zprávy o stavu vývoje, a kdo ví, zda hra vůbec vznikne.

Crowdfundingová kampaň pro deskovou hru The Last of Us: Escape the Dark bude spuštěna 8. listopadu 2022 a nabídne možnost získat exkluzivní sběratelskou edici hry. Více informací najdete zde.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.