Cyberpunk 277 – lady

Desková hra Cyberpunk 2077 ožívá na Kickstarteru

23. 6. 2022
Zdroj náhledu: CD Projekt RED

Sen se stává realitou, Cyberpunk 2077 konečně přechází z digitálního prostředí do toho reálného skrze deskovku od zkušeného výrobce stolních her CMON. Na Kickstarteru byla spuštěna kampaň jejich nejnovějšího projektu, a to deskové hry Cyberpunk 2077: Gangs of Night City. Vydejte se tak do Night City a prozkoumejte jeho krásy i nástrahy jako ještě nikdy předtím. Kampaň běží teprve dva dny, během kterých se z požadované částky 100 000 dolarů (cca dva a půl milionů korun) podařilo vybrat takřka 300 000 dolarů (sedm milionů korun), a autoři tak pomalu nestíhají navyšovat odměny. Do konce zbývá třináct dní, takže můžeme pouze odhadovat, do jakých výšin se výsledná částka přispěvatelů nakonec vyšplhá. A my doufáme, že si hru později zařadíme mezi naše recenze deskových her.

Cyberpunk 2077: Gangs of Night City bude kompetitivní hra, ve které budete bojovat s ostatními gangy ve snaze získat nadvládu nad Night City a celým zločineckým podsvětím. Desková hra bude pro jednoho až čtyři hráče s věkovým doporučením 14+ a samotné zpracování láká na hromadu krásných figurek známých postav, spousty karet a tokenů. Díky tomuto obsahu se základní cena hry vyšplhala na 110 dolarů (přes 2 500 Kč). K tomu ovšem ještě započítejte poštovné, které se bude účtovat až po skončení kampaně, ale dobrou zprávou na druhou stranu je to, že se bude rozesílat po celém světě… konečně Česko neostrouhá.

Více se o hře dozvíte skrze celou kickstarterovou kampaň, kde najdete i video prezentující, jak se hra hraje. Zde si také deskovku můžete zakoupit a přispět tak na její realizaci v anglickém jazyce. Předpokládané doručení je stanoveno na červenec roku 2023.

Zdroj: kickstarter

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.