Heroes of Might & Magic III – náhledovka

Deskovka Heroes of Might & Magic III bude česky již v červnu

8. 2. 2024
Zdroj náhledu: Xzone.cz

Série Heroes of Might & Magic je již dvě desetiletí naprosto legendární zábavou. A pokud se o nějakém díle dá říct, že je ikonické, pak je to jednoznačně Heroes of Might & Magic III. Návyková tahová strategie, která dokázala do svého světa vtáhnout miliony hráčů, oplývá výborným příběhem i soundtrackem, na svoji dobu vymazlenou vizuální stránkou a asymetrickou hratelností za jednotlivé frakce. Velice chválený je také díl Heroes of Might & Magic V a po letech jsme v redakci ocenili i prozatím poslední Heroes of Might & Magic VII, který vyšel v roce 2015.  

Svět Heroes of Might & Magic ale neumřel, jen si dal na několik let pauzu. Studio Ubisoft podle všeho chystá nové pokračování s podtitulem Fates. V době, kdy si stále větší popularitu získává analogové hraní, se tak není co divit, že na motivy série vznikla i desková hra. Její tvůrci neponechali nic náhodě, rozhodli se ji zasadit do světa Heroes of Might & Magic III a koncem roku 2022 ji zafinancovali pomocí crowdfundingové platformy Kickstarter. S téměř 27 tisíci podporovateli, kteří přispěli téměř 4 miliony EUR, šlo rozhodně o kampaň velmi úspěšnou. V letošním roce se hra dostane nejen k podporovatelům, ale i těm, kteří se rozhodli počkat si na ni.

V anglickém originále hru vydává Archon Studio, které již má bohaté zkušenosti s epickými figurkovými hrami. Jejími autory jsou Kamil Białkowski a Jakub S. Olekszyk. Na zachycení poetiky počítačové hry si troufla dvojice ilustrátorů Iana Vengerova a Tomasz Badalski. Fanoušci by se měli dočkat epického titulu pro 1–4 hráče od 14 let, s herní dobou přibližně 2 hodiny.

My se hry dočkáme v češtině díky Xzone a firmě Board Game Circus. V češtině deskovka Heroes of Might & Magic III vyjde komplet, předobjednat si tak bude možné nejen základní hru, ale také všechna oznámená rozšíření, tedy Battlefield, Tower, Rampart, Fortress a Inferno.

Již nyní si deskovou hru Heroes of Might & Magic III můžete exkluzivně předobjednat na Xzone, přičemž pro předplatitele bude připraven i dárek. Také se již nemůžete dočkat, až se vydáte zpět do Erathie?

Zdroj: Xzone.cz

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.