Might & Magic Heroes VII - náhledovka

Vrátí se osudová série Might and Magic?

16. 12. 2023
 

Když jsme pro vás loni recenzovali Heroes of Might and Magic VII, pomalu jsem se smiřoval s tím, že jedna z mých nejoblíbenějších sérií všech dob skončila. Jasně, příběhové linky byly vždycky maglajz, když na sebe jednotlivé díly nenavazovaly a lítalo se dopředu a dozadu, ale Heroes Might and Magic V s českým dabingem si získal mé srdce snad víc než legendární trojka. Nedávno se ale vše změnilo, vypadá to totiž, že se dočkáme nějakého pokračování.

Studio Ubisoft Shangai zaregistrovalo nové domény, jejichž názvy zní might-and-magic-fates.com a mightandmagicfates.com. Na tomto základě můžeme stavět, takže další příběh bude nejspíš Might and Magic: Fates. Je to reálné? Více než dost. Ubisoft už loni vývojáře právě na tento projekt lákal slovy „připojte se na příběh Might and Magic“. Je tak jasné, že se vaří pod kotlem.

O jakou verzi tedy půjde? Také dobrá otázka. Pokud si totiž pamětníci pamatují, jsou dvě verze „heroesů“. První je dlouhá série, která od roku 1986 obsáhla přes 10 různých dílů, a poslední vyšel v roce 2014. Jenže pak tu máme ještě sérii HOMAM, kterou jsem zmínil na začátku článku, jež skončila sedmým dílem v roce 2015. Jistota je tak nejspíš jediná v tom, že se podíváme do fantasy světa. 

Dále můžeme tipovat, zda budeme hrát opět za hromadu hrdinů, půjde o RPG, strategii či akční hru atd. Jedno je ale jisté, já bych si chtěl ve světle Elratha, na větru Ylatha, v ohni Arkatha, na vodě Shalassy, v temnotách Malassy a elfů uznávající Sylannu ještě jedno dobrodružství rád užil. Přece jen, kdo jinak zastaví Urgashe? Kouzelní potomci Sar-Elama to určitě sami nebudou. Aneb ano, má úchylka po elfech, trpaslících, nekromantech a gryfích rytířích je nenaplněná a je načase nám ještě jedno dobrodrůžo přinést. Ideálně s českými titulky, to by byla bomba.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.