Khôra Zlatý věk – krabice

Khôra: Zlatý věk se dočkala pětidílné kampaně pro jednoho

7. 2. 2024
 

Jen málo období v dějinách lidstva nás fascinuje tolik, jako antické Řecko. Není se čemu divit: svárlivé městské státy, hrdí (a polonazí) bojovníci, moudří filozofové, nebo mytologie plná sexu a násilí, to vše se spojuje ve velice zajímavé pozadí jakéhokoliv příběhu nebo hry. Právě v tomto období se odehrává i desková hra Khôra: Zlatý věk, kterou pro hráče lokalizovalo vydavatelství BoardBros

Khôra: Zlatý věk je komplexnější hrou, kterou jako Khôra: Rise of an Empire vydalo velmi plodné francouzské studio Iello. Jejich hry mají nejrůznější obtížnost, Zlatý věk je součástí takzvané expertní série, do které patří například i chystaná enginebuildingová hra Ancient Knowledge (česky díky vydavatelství REXhry). S tvorbou studia Iello jsme se mohli setkat i v titulech Naše osada, Savana, Králíkovství nebo Nastupovat, prosím. Hru Khôra: Zlatý věk vytvořila skupina autorů známá jako Head Quarter Simulation Game Club. Za líbivou vizuální stránkou stojí David Chapoulet a Jocelyn Millet. Druhý jmenovaný ilustroval mimo jiné také hru Noc upírů, které jsme se dočkali česky díky vydavatelství Albi. Deskovka Khôra: Zlatý věk je určena pro 2–4 hráče od 14 let a na jednu herní partii budete potřebovat přibližně 75 minut.

Desková hra sklidila pochvalné ohlasy ze všech stran. Na euro hru je totiž nebývale tematická, poskytuje hráčům drobné asymetrické schopnosti, zajímavý systém výběru akcí a také spoustu stupnic, díky kterým máte neustále uspokojivý pocit zlepšování svého městského státu. V naší recenzi na Khôra: Zlatý věk se můžete přesvědčit, že i v redakci se hra líbila. 

Ačkoliv je hra určena především pro kompetitivní hraní, díky speciálnímu módu je možné ji hrát také sólo. A pro jednoho hráče je určena i nejnovější pětidílná kampaň, se kterou přišlo samotné vydavatelství BoardBros. Kampaň je nazvána Šťastná ruka demokracie a tvůrci si pro hráče nachystali zábavný příběh, obtížné, avšak ne nesplnitelné výzvy, i drobné změny pravidel. 

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.