Khôra Zlatý věk – krabice

Khôra: Zlatý věk se dočkala pětidílné kampaně pro jednoho

7. 2. 2024
 

Jen málo období v dějinách lidstva nás fascinuje tolik, jako antické Řecko. Není se čemu divit: svárlivé městské státy, hrdí (a polonazí) bojovníci, moudří filozofové, nebo mytologie plná sexu a násilí, to vše se spojuje ve velice zajímavé pozadí jakéhokoliv příběhu nebo hry. Právě v tomto období se odehrává i desková hra Khôra: Zlatý věk, kterou pro hráče lokalizovalo vydavatelství BoardBros

Khôra: Zlatý věk je komplexnější hrou, kterou jako Khôra: Rise of an Empire vydalo velmi plodné francouzské studio Iello. Jejich hry mají nejrůznější obtížnost, Khôra: Zlatý věk je součástí takzvané expertní série, do které patří například i chystaná enginebuildingová hra Ancient Knowledge (česky díky vydavatelství REXhry). S tvorbou studia Iello jsme se mohli setkat i v titulech Naše osada, Savana, Králíkovství nebo Nastupovat, prosím. Hru Khôra: Zlatý věk vytvořila skupina autorů známá jako Head Quarter Simulation Game Club. Za líbivou vizuální stránkou stojí David Chapoulet a Jocelyn Millet. Druhý jmenovaný ilustroval mimo jiné také hru Noc upírů, které jsme se dočkali česky díky vydavatelství Albi. Deskovka Khôra: Zlatý věk je určena pro 2–4 hráče od 14 let a na jednu herní partii budete potřebovat přibližně 75 minut.

Khôra: Zlatý věk sklidila pochvalné ohlasy ze všech stran. Na euro hru je totiž nebývale tematická, poskytuje hráčům drobné asymetrické schopnosti, zajímavý systém výběru akcí a také spoustu stupnic, díky kterým máte neustále uspokojivý pocit zlepšování svého městského státu. V naší recenzi na Khôra: Zlatý věk se můžete přesvědčit, že i v redakci se hra líbila. 

Ačkoliv je hra určena především pro kompetitivní hraní, díky speciálnímu módu je možné ji hrát také sólo. A pro jednoho hráče je určena i nejnovější pětidílná kampaň, se kterou přišlo samotné vydavatelství BoardBros. Kampaň je nazvána Šťastná ruka demokracie a tvůrci si pro hráče nachystali zábavný příběh, obtížné, avšak ne nesplnitelné výzvy, i drobné změny pravidel. 

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.