Devil May Cry 5 – celá grupa

Devil May Cry 5 se chlubí prodejními úspěchy

20. 10. 2022
Zdroj náhledu: @DevilMayCry

Nejnovější přírůstek série Devil May Cry vyšel před třemi roky po více než desetiletém čekání. V pořadí již pátý díl se však i dnes těší stále velké oblibě. Už jen na Steamu si titul drží extrémně kladná hodnocení a Capcom se pochlubil s dosažením dalšího prodejního úspěchu. Devil May Cry 5 si na konto připisuje přes šest milionů prodaných kopií napříč všemi platformami po celém světě. Letos v dubnu se hře podařilo podat pět milionů a nyní, půl roku nato, mají vývojáři z Capcomu opět důvod oslavovat. Na tři a půl roku starou hru to není vůbec špatný výkon.

Devil May Cry 5 je vůbec nejprodávanějším dílem série, která se po Devil May Cry 4 na delší dobu odmlčela. Přes nepříliš úspěšnou snahu Ninja Theory v roce 2013 zaujmout fanoušky rebootem DMC: Devil May Cry se pátý díl vrátil k původním verzím a nabídl fanouškům přesně to, co na hrách tohoto univerza tolik milují – kosení démonů hlava nehlava, drsný soundtrack a oblíbené postavy.

Hodně fanoušků se ovšem ptá na otázku, jak bude se sérií naloženo do budoucna. Devil May Cry 5 přece jen nechal zadní vrátka otevřená pro případné pokračování. V této chvíli bohužel neexistují žádné oficiálně potvrzené informace, že by Capcom pracoval na další hře. Pokud by tomu skutečně tak bylo, zřejmě vývoj ještě není v takovém bodě, aby nám byly odhaleny první ukázky. Vzhledem k nynější popularitě můžeme pouze doufat, že Capcom nenechá tuto vlnu zájmu o sérii jen tak nečinně vyhasnout.

Plamínkem naděje však pro mnohé netrpělivé fanoušky může být Devil May Cry: The Animated Series od Netflixu, jehož produkce měla započít začátkem tohoto roku. Autorem scénáře je Alex Larsen a ze strany Capcomu na produkci dohlédne producent DMC 1 a 4, Hiroyuki Kobayashi. Seriál by měl být dělen na více sérií, přičemž ta první bude obsahovat osm epizod a přislíbeno nám bylo plno známých tváří včetně Danteho, Vergila, Lady aj. Nutno poznamenat, že série DMC má již jeden animovaný seriál z roku 2007, který se však netěšil příliš dlouhé životnosti. Budoucnost Devil May Cry je, zdá se, slibně našlápnutá.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.