Mass Effect Legendary Edition intro

Díky modifikaci do Mass Effect Legendary Edition může Ashley i Kaidan žít

2. 5. 2022
Zdroj náhledu: Bioware

Osobně patřím k těm, kteří dávají přednost Ashley před Kaidanem, zatímco někteří lidé dávají přednost Kaidanovi. Ale vsadím se, že jsou lidé, jimž se líbí oba členové posádky. Problém však nastane, jakmile se vydáte na tu zatracenou misi na Virmiru. Zde stojíte před těžkým rozhodnutím, při němž je třeba vybrat, kterého z nich obětovat. Původní trilogie Mass Effectu si velmi dobře hrála s emocemi diváka, a toto byl teprve začátek skutečné emocionální cesty.

Je to obtížné rozhodnutí, o kterém se diskutuje již několik let. Ti z nás, kteří hrají Mass Effect Legendary Edition na PC, se však nyní mohou obejít zcela bez něj. Díky novému modu od uživatele NexusMods Vegz mohou Ashley i Kaidan přežít misi Virmiru. Objeví se i v dalších epizodách a zůstanou po Shepardově boku až do konce.

Změna vychází z vystřiženého dialogu z prvního Mass Effectu, v němž Ashley a Kaidan sdělují informace po skončení mise na Virmiru. V tomto zkráceném rozhovoru dvojice gratuluje Shepardovi k záchraně obou a nemůže uvěřit, že by někdo dokázal takový výkon. Alfa verze této modifikace je nyní k dispozici ke stažení. Má však několik technických zádrhelů, jako je problém s Ashley, která nedokáže sedět v klidu, nebo s Kaidanem, který se během rozhovoru nedívá na Sheparda.

Vegz stále pracuje na úpravě, aby fungovala i s pokračováními. To pravděpodobně znamená, že v některých scénách (například při setkání na Horizonu) bude mít přednost jeden z přeživších z Virmiru, možná podle toho, ke komu měl Shepard nejblíže. Zatím je to ale skvělý způsob, jak začít dobrodružství na Mléčné dráze bez velkého stresu.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.