Star Wars náhled

Disney chce novou hru Star Wars každý půlrok

28. 9. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

Zdroje naznačují, že zábavní gigant Disney chce každých šest měsíců vydat novou videohru ze světa Star Wars. Disney chce prý jeden velký AAA titul a jednu menší hru každý fiskální rok, což je něco, co Lucasfilm hodlá splnit. Zintenzivnění vývoje videoher pro Star Wars přichází poté, co společnost EA ztratila exkluzivní přístup k této sérii. Doposud bylo oznámeno osm titulů z předaleké galaxie, které jsou ve vývoji, přičemž mnohé z nich nemají naplánované datum vydání.

Všechny hry Star Wars ve vývoji:

  • Hra Amy Hennig – Skydance Media
  • FPS bez názvu – Respawn Entertainment
  • Hra s otevřeným světem – Ubisoft Massive
  • Star Wars: Eclipse – Quantic Dream
  • Remake Knights of the Old Republic – Saber Interactive
  • Jedi: Survivor (pokračování Fallen Order) - Respawn Entertainment
  • Star Wars: Hunters – Zynga
  • Strategická hra bez názvu – Respawn Entertainment

Těchto osm her je jedinými oznámenými tituly, přičemž zdroje naznačují, že ve fázi příprav je několik dalších. Předpokládá se, že i některé z již osmi oznámených titulů mají do vydání ještě poměrně daleko. Ve skutečnosti se má za to, že některé z těchto titulů jsou vzdáleny nejméně čtyři roky.

Jedním z takových titulů se zdá být Star Wars: Eclipse od studia Quantic Dream, jehož zdroje uvádějí, že hra bude pro studio „vývojářskou noční můrou“. Problémy pramení především z enginu Quantic Dream, který je pro tak rozsáhlý projekt zřejmě nedostatečný. Tyto problémy vedly zdroje k domněnce, že Eclipse pravděpodobně nevyjde dříve než v roce 2026.

Proslýchá se, že další hrou by mohl být titul nějak spojený se seriálovým hitem Mandalorian.

Zdroj: insidergaming.com

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.