DOOM-Eternal_DLC1

Doom Eternal už zítra zakončí celou ságu epickým soubojem

17. 3. 2021
Zdroj náhledu: Bethesda

Roku 1993 se zrodila legenda jménem DOOM. Tento titul nás doprovázel několik desítek let a stal se pro mnohé jakousi modlou. Ikonická bitvazápletka mezi jedním jediným mužem a celým pekelným světem nám dlouhá léta přinášela radost z masakrování démonů. Vše dobré ovšem jednou končí, a tak jednou musel přijít den, kdy se i s Doom Slayerem budeme muset rozloučit.

Sentinel Hammer přichází

Ohledně nových zbraní toho zatím není moc známo, Bethesda si hrozně ráda nechává veškeré informace pro sebe, ale už teď víme něco málo o jedné zbrani, na kterou se všichni neskutečně těší, a to na „Sentinel Hammer.“ S touto zbraní jste se poprvé mohli setkat již v základní hře Doom Eternal, když jste se v pekle setkali s Valenem alias „Betrayer.“ Toho též můžeme spatřit v novém traileru jak velí jednotkám Sentinelů.

Zdroj: Bethesda

Ohledně úvodní fotky a dnešního traileru se pozastavime, vidíme tady totiž, že Doom Slayer stojí v čele své armády, ve které jsou další sentinelové. To nás přivádí na otázku, jestli budeme nějakým způsobem oživovat své padlé bojovníky, nebo jestli budeme narušovat časoprostor a měnit veškeré události, co se odehrály.

Pravděpodobně navštívíme Argent D'Nur

Co se lokací týče, není moc informací, respektive nejsou žádné, které by byly ověřené. Určitě někteří z vás viděli článek od našich zahraničních kolegů, kde na twitter účtu Aggiornamenti Lumia objevily spekulace, že byste měli navštívit zdevastovanou planetu Zemi, na které by se údajně měla nacházet jakási tajemná mystická brána kdo ví kam. Navštívit bychom také mohli starověké ruiny pradávného sídla samotných Sentinelů. Též  bychom měli zavítat na místo, které on sám nazývá „cosmic wonders of the World Spear.“

Zdroj: Bethesda

Podle mého názoru se tak znova podíváme do Argent D'Nur, protože v jejich dějinách je zmínka o tom, že v době “prvotních“ byla planeta probodnuta obrovským „kosmickým kopím,“ které bylo tvořeno z kamene a kovu. Podle ilustrace se jednalo o velký krystal, který planetu probodl úplně naskrz. Z trhliny, kterou krystal vytvořil se začali vynořovat bytosti jménem Wraith. 

Představují se noví nepřátelé

Stejně jako tomu bylo v předchozím díle, i zde nám přibydou nové druhy nepřátel. Například můžeme zmínit démona, kterému říkají „The Screecher“ – když ho zabijete, vypustí fázovou vlnu, která dá všem okolním nepřátelům buff. O jaký druh posílení se bude jednat zatím nejsou informace, ale podle mého názoru půjde nejspíš o zvýšení jejich síly a pravděpodobně i životů.

Tomu nasvědčuje fakt, že samotní tvůrci zmiňují, že k tomuto novému démonovi má hráč přistupovat mnohem taktičtěji a strategičtěji, než tomu bylo doposud u jiných typů nepřátel. Určitě je nám všem jasné, že tento démon se bude hrozně rád točit kolem Maraudera – toho sundat pak bude ještě větší průser, než byl doteď.

Zdroj: Bethesda

Zároveň se nám vrací jedna z postav z druhého dílu, a to Chaingunner. Určitě si všichni pamatujete tuto postavu jako nasvaleného plešatého týpka s rotačním kulometem, který vám sice moc neubíral na životech, ale když jich bylo více pohromadě, pocítili jste jejich sílu. Aby toho nebylo málo, budou nově Chaingunneři posílení o energetický štít UAC. Objevit se má i Stone Imp, který má být o něco odolnější než jeho klasická verze a také má útočit primárně na blízko. Další žhavou novinkou bude Baron, který bude nosit speciální brnění, a nová upravená verze Prowlera, která by měla mít jedovaté drápy.

Rozloučení s Doomem?

Doom Eternal: The Ancient Gods – Part Two je bohužel popisován jako uzavření ságy Doom Slayera. Na jednu stranu je rozhodnutí správné, protože jak se říká „v nejlepším se má přestat.“ Několikrát jsme zažili, jak pokračování úspěšných titulů končí jednou velkou katastrofou a rozhodně nikdo z nás by si nepřál, aby tento osud postihl i Dooma. Ale na druhou stranu bych se ještě rád vrátil do role Doom Slayera a brutálně zabíjel démony. Uvidíme, jestli se Bethesda opravdu rozhodla ukončit sérii epickým soubojem nebo jestli ho dají na pár let zase k ledu, aby v budoucnu přišli s něčím novým.

Připravte se na pořádnou jízdu!

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.