Elden Ring - hrad

Elden Ring dosáhl na Steamu šestého nejvyššího počtu souběžných hráčů

7. 3. 2022
 

To, že nová hra Elden Ring od From Software je navzdory několika problémům kvalitní a u hráčů oblíbenou záležitostí, dokazují nejen recenze po celém světě, ale i statistiky, kterých titul od svého vydání dosahuje. Hra za poslední dny zaznamenala bezmála jeden milion souběžných hráčů, což je šestý nejlepší výsledek v historii Steamu.

Stydět se Elden Ring ovšem nemusel ani první hodiny od oficiálního vydání. Minulý týden dosáhl titul mety 600 000 hráčů současně pouhých pár hodin po vydání a na konci víkendu se číslo zastavilo na 891 538. To je bezpochyby velmi skvělý výsledek, avšak ne samotný vrchol.

Toho nová Souls hra dosáhla v posledních dnech, konkrétně se prozatímní číslo zastavilo na 953 426 hrajících hráčů. Tím Elden Ring překonal například New World od Amazonu, jehož nejvyšší meta byla 913 634. Dalším terčem může být Cyberpunk 2077 s 1 054 388 souběžných hráčů. Co myslíte, překoná nová Souls hra také tento rekord? Můžete si přečíst taktéž naši recenzi na Elden Ring.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.