Tesla

Elon Musk chce do svých Tesla aut dostat herní knihovnu Steam

23. 2. 2022
Zdroj náhledu: Tesla.com

Model S od Tesly se může chlubit technologií, která by teoreticky umožňovala spuštění některých i velmi náročných her na jeho palubní desce. Již nyní můžete díky záložce Arcade vyzkoušet některé specifické tituly, jako je Cuphead. Společnost oznámila, že momentálně řeší podporu dalších her, ale není vyloučeno, že v budoucnu půjde i o podporu celé platformy Steam. Z dlouhodobého hlediska by to dávalo podle Elona Muska větší smysl.

Zdroj: Valve

Podobný krok už Tesla udělala v minulosti se Spotify nebo Netflixem. Modely S a X jsou navíc vybaveny čipy s architekturou AMD Ryzen, konkrétně Ryzen Embedded a grafickým čipem Navi 23, což slibuje výkon srovnatelný například s Playstation 5. To by teoreticky umožňovalo spuštění i velmi náročných her, jako je Cyberpunk 2077 a jemu podobné. Celá knihovna Steamu do dnešních dní čítá přibližně 50 000 her.

Operační systém ve vozech Tesla je navíc založen na operačním systému Linux, což je jen poslední díl skládačky k oficiální podpoře. Styl podpory by se tak mohl dát přirovnat ke kapesní konzoli Steam Deck, jehož SteamOS je na Linuxu postavený. Existuje však i řada otázek. Kam se například budou hry ukládat, když je ze Steamu bude nutné nainstalovat. Bude stačit jen připojit externí disk? To jsou otázky, na které prozatím neznáme odpověď. Ambice Elona Muska, nabídnout majitelům Tesla aut co největší zábavu, je však rozhodně zajímavá.

Tagy:

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.