Escape The Pacific – dobrodružství v Pacifiku

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet

Je důležité podotknout, že Escape the Pacific je ve velmi rané fázi vývoje a obsahuje hodně chyb, bugů a nedodělávek a spoustu věcí, které nejsou ještě implementovány ve hře. Studio Gamers4Gamers Team se o hru stará a každou chvíli vydává hotfixy.  Jedná se o Survival RPG, kde musíte přežít na pustém ostrově v Pacifiku, ze kterého se následně snažíte utéct.

Nastavení a výtvor charakteru

Jakmile spustíte hru, uvidíte, že Escape the Pacific bude mít čtyři možné volitelné obtížnosti – beginner, experienced, survivor a custom. Bohužel v této fázi hry je možné volit jen z prvních třech. Zároveň si můžete všimnout, že titul nabízí tři scénáře – story, challenges a sandbox. Zatím si ale můžete zahrát jen sandbox.  Nakonec vás čeká tvorba vaší postavy. Dobrou zprávou je, že v plné verzi si budete moci zahrát jak za mužský, tak i ženský charakter – nyní můžete hrát jen za muže jménem David. U svého charakteru si poté vybíráte ze čtyř stanovených atributů – normal, lazy, athletic a strong. Jakmile si zvolíte Davida (jako bys jste snad měli jinou možnost) a přidělíte mu patřičné atributy, máte ještě možnost nastavení svého ostrova – jak dlouho potrvá den a noc, déšť, sucho apod.  Nakonec zbývá dát jen start a hurá do Pacifiku.

Escape The Pacific – tvorba charakteru a světa
Escape The Pacific – počáteční ostrov
Escape The Pacific – pod mořem

Jak se tento titul hraje?

Taky se mi několikrát staly věci, které mi pily krev. Z nějakého důvodu se mi druhý tutorialový úkol zasekl i přes splnění všeho potřebného, kdy mi nepomohl ani restart hry (snad budete mít větší štěstí). Zásadní nevýhodou této hry je, že nevidíte žádné barové ukazatele – životy, jídlo, žízeň a únavu. Ty se vám ukážou jedině, když plavete v moři. Takže sekáte do stromu a vaše postava z ničeho nic začne ženským hlasem (ano ženským, i když hrajete za muže) oddychovat. Dáte si chvíli pauzu, dvakrát seknete a už jste zase vyčerpaní. Netvrdím, že nikde nezjistíte, jak na tom vaše postava je. Jedinou možností je klávesa „TAB” na vaší klávesnici a hned v horním pravém rohu vidíte své potřeby ve statistikách – funkce baru by byly jednodušší a přehlednější. Stavění vašeho domu je docela nešikovná věc. Přestože se mi povedlo postavit základy, stěny tam nešli postavit, a to jsem stavěl tři stavby z jiných materiálu a nic. To samé platí pro dveře, okna a další stavební prvky. Může se vám stát, že jakmile se jednou ponoříte u břehu do moře, tak se váš charakter  bugne a z nějakého důvodu nechce vyplavat. Většinou to končí tím, že se utopíte. 

Pár chyb to má

Taky se mi několikrát staly věci, které mi pily krev. Z nějakého důvodu se mi druhý tutorialový úkol zasekl i přes splnění všeho potřebného, kdy mi nepomohl ani restart hry (snad budete mít větší štěstí). Zásadní nevýhodou této hry je, že nevidíte žádné barové ukazatele – životy, jídlo, žízeň a únavu. Ty se vám ukážou jedině, když plavete v moři. Takže sekáte do stromu a vaše postava z ničeho nic začne ženským hlasem (ano ženským, i když hrajete za muže) oddychovat.

Dáte si chvíli pauzu, dvakrát seknete a už jste zase vyčerpaní. Netvrdím, že nikde nezjistíte, jak na tom vaše postava je. Jedinou možností je klávesa „TAB” na vaší klávesnici a hned v horním pravém rohu vidíte své potřeby ve statistikách – funkce baru by byly jednodušší a přehlednější. Stavění vašeho domu je docela nešikovná věc. Přestože se mi povedlo postavit základy,stěny tam nešli postavit, a to jsem stavěl tři různé stavby jiných materiálu a nic. To samé platí pro dveře, okna a další stavební prvky. Může se vám stát, že jakmile se jednou ponoříte u břehu do moře, tak se váš charakter  bugne a z nějakého důvodu nechce vyplavat. Většinou to končí tím, že se utopíte. 

Je opravdu Escape The Pacifik špatný?

Escape the Pacific i přesto, že je v rané fázi vývoje, nabízí docela dost možností, jak se zabavit – například tu máte docela rozšířený sortiment v craftingu, jako vyrábění nářadí, vybavení do skrýše, lodě a recepty. V plné hře toho určitě přibude více. Dále vám hra nabízí možnost vytvořit si zmiňovanou skrýš z různého typu vybavení – pilíře, podlahy, zdi, dveře a  střechu. K tomu si ještě zvolíte, jestli budete stavět ze dřeva, palmy, trávy nebo dokonce z banánovníku. Každý stavební materiál má různé statistiky. Nakonec tu máte šestnáct dovedností, které si vylepšujete danou aktivitou. Například běh či stavění si vylepšíte častým využíváním těchto schopností. Pokud se vám ale nechce nic stavět, tak si můžete jít zarybařit – bohužel jen tak, že do moře hodíte vámi sestavenou past na ryby. Pokud se zúčastníte „Experimental Game Builds“ budete si moci zasadit kukuřici s mrkví.

Gamers4Gamers Team slibují, že do hry postupem času přidají tyto funkce:
• sextant – používá se pro navigaci mezi shluky ostrovů nebo pro hledání zajímavých míst na mapě světa
• oprava budov
• ničení budov pod vlivem počasí
• různé biomy ostrovů: kamenité, smíšené, travnaté a možná zalesněné
• fauna a flóra, které budou závislé na skutečné zeměpisné šířce
• realistické přílivy a odlivy, založené na pohybu Měsíce
• tsunami, tajfuny a široká škála atmosférických a oceánografických prvků počasí
• různé nemoci a výroba léčiv
• možnost co-operace
• režim hry ze třetí osoby
• podpora VR

GP uvozovky

Pokud studio Gamers4Gamers Team dodrží své sliby, nezalekne se prozatím negativních recenzí od hráčů a dotáhne hru do samotného konce, mohlo by se jednat o zajímavou hru s velkým potenciálem. Dobré zároveň je, že se můžete účastnit jejich Experimental Game build, kde si můžete vyzkoušet nové mechaniky, než je vydají do samotné hry. Bohužel ale hru v tomto stádiu nemůžeme hodnotit lépe, protože chybí a nefunguje hodně mechanik. Escape the Pacifik budeme nadále sledovat a držet palce vývojářům, aby se jim to podařilo. Titul si můžete zakoupit na Steamu za 15€.

Klady

zábava na několik hodin
hodně možností co můžete dělat
možnost účastnit se Experimental Game Builds
rozhodně velký potenciál

Zápory

některé bugy ovlivňují samotnou hru
absence mechanik
0

Doporučujeme

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn