Estranged: The Departure – varování před podvodníky!

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

V titulu Estranged: The Departure sledujete příběh rybáře, který během silné bouře uvízl na tajemném ostrově. Netuší, že jeho dobrodružství právě začalo a že ostrov je domovem něčeho víc, než se na první pohled zdá. Hra vyšla již v roce 2020 a stabilně si drží 80 % kladných uživatelských hodnocení na platformě Steam.

V rámci tohoto (nejen) titulu však vývojář a Steam support varují před podvodníky nebo v originále „Scammer Warning“.

„Objevily se zprávy o uživatelích, kteří se za mě vydávají na Steamu a Discordu, což někdy zahrnuje phishingový útok (falešné vlákno podpory Steamu, které uživatele odkazuje na kontaktování „Alan Edwardes Official“ na Discordu).“ – Alan Edwardes

Alan Edwardes#3608 (což, je oficiální účet vývojáře na Discordu) s vámi nebude komunikovat na žádné jiné platformě než discord.gg/estranged a fórech služby Steam pro hry Estranged. Vývojář zároveň dodává, že nepracuje pro společnost Valve (Steam) a nikdy po vás nebude chtít citlivé údaje.

Pokud vás přidá profil služby Steam s jeho jménem, jedná se o podvodníka a účet by měl být nahlášen podpoře služby Steam.

Situace byla již natolik vážná, že se vývojář titulu rozhodl udělat krátké video, v němž na ni reaguje.

Nikomu za žádných okolností nesdělujte svá přihlašovací jména a hesla (nejen ke Steamu)! Před Vánoci se tito podvodníci opět vynořila a zkoušejí své fígle, tak buďte obezřetní.

Více podrobností můžete nalézt zde. 

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn